knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
17
hodnoceno 3

Obálka knihy Indiánský běh, Křepelice, Když milujete muže

Tereza Boučková

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 03.01.2008

Kniha shrnuje dosavadní prozaické dílo jedné z nejvýraznějších osobností 90. let. Indiánský běh, publikovaný r.1988 v samizdatu, zaujal sugestivním tématem i originálním zpracováním - vzpomínky na dětství, dospívání a dospělost v období totalitního režimu jsou nejen kontroverzní výpovědí o době, ale i o reálných lidech, byť skrytých za důmyslnými přezdívkami. Novely Křepelice a Když milujete muže přidávají k osobním prožitkům a traumatizujícím pocitům téma mateřství a lásky, jedno chápané jako radost, druhé jako osud. Třetí próza je příběhem ženy, již komunistická justice a poté zas mladší žena odejme milovaného muže. Román Krákorám děj fragmentarizuje do krátkých kapitol a úsečných vět. Vnímáme posun od niterné výpovědi k obecnějšímu sdělení o naší posttotalitní současnosti: příběh se prolíná s kronikou doby - volbami, privazizací, podnikáním, nezaměstnaností, rasismem... Při četbě je latentně přítomna otázka: opravdu jsme se zbavili cejchu minulosti?
Kde koupit knihu Indiánský běh, Křepelice, Když milujete muže?


zapln-lightdalší knihy autora Tereza Boučková
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Indiánský běh, Křepelice, Když milujete muže
orson (60%)
přidáno přidáno: 11.11.2008 - 20:55
Před čtením tohoto románu jsem četl Rok kohouta, který se mi velmi líbil. Tohle bylo slabší, asi proto, že jsem se v těch postavách moc nevyznal, takže jsem pořádně netušil o kom píše.
přidáno přidáno: 14.10.2009 - 17:11
Pro mě bylo lepší číst nejdříve tuhle trilogii, potom Rok kohouta- i pro pochopení postupu času, jak se mění život, autorčina ironie i její postavy. Obě knihy byly totiž psány úplně v jiné životní etapě a i já jsem je četla s odstupem několika let. Před Terezou Boučkovou smekám, že dokázala svůj život odlehčit alespoň formou knih, je velmi odvážná.
Kavischka (95%)
přidáno přidáno: 18.04.2010 - 13:56
Já osobně se musím přiznat, že jsem knihu Rok kohouta nedočetla, nudila mě. Ale z této knihy jsem byla unešená, a nejen proto, že kniha je pí. Boučkové prvotinou. Geny se nezapřou:)Měla jsem jí půjčenou a po dočtení jsem knihu okamžitě objednávala a koupila. Jsem hrdým majitelem:)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Indiánský běh, Křepelice, Když milujete muže | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek