knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
24
hodnoceno 2

Obálka knihy Stín větru

Carlos Ruis Zafón

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 02.01.2008

Romantický příběh s prvky gotického románu o pátrání po tajemném autorovi staré knihy se odehrává v Barceloně na počátku 20. století a svým dějem zasahuje i do minulosti. Vypravěčem a zároveň hlavním hrdinou je Daniel Sempere, syn majitele antikvariátu, který vzpomíná na své dětství a dospívání silně ovlivněné románem "Stín větru" od záhadného autora Juliána Caraxe. Daniel knihu získá v den svých desátých narozenin a nastoupí tak na spletitou iniciační pouť k literatuře i dospělosti. Když se rozhodne po tajemném autorovi pátrat, tak v jeho životě dojde k nečekaným zvratům. Životní osudy hlavního hrdiny a postav soustředěných kolem tajuplného Juliána Caraxe se začínají postupně prolínat. Autor knihy dovede navodit atmosféru tajemna a napětí, které ještě umocňuje prostředí staré Barcelony.
Kde koupit knihu Stín větru?

Originální název: La sombra del viento

zapln-lightdalší knihy autora Carlos Ruis Zafón
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Stín větru
rocked (100%)
přidáno přidáno: 07.12.2009 - 13:45
V anotaci je psáno,že se jedná o romantický příběh s prvky gotického románu.Na mě tedy kniha působila,jako temný gotický román,ne jako romantický příběh.Myslím to v tom nejlepším slova smyslu,protože kniha je vynikající (100%)!Na začátku se děj pomalým tempem rozbíhal,ale pak následovalo rychlé,až zběsilé tempo,se spoustou neočekávaných závěrů až do samého závěru,kde na konci čekalo zasloužené uvolnění a rozuzlení.
přidáno přidáno: 14.04.2011 - 20:18
Jj, začátek se četl trochu nezáživně, ale od půlky už to bylo vzrůšo... navíc se mi líbí, jak Zafon popisuje Barcelonu... Četla jsem i Andělskou hru a když ji porovnám se Stínem větru, tak ten se mi četl mnohem lépe...

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek