knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
12
hodnoceno 3

Obálka knihy Andělská hra

Carlos Ruis Zafón

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 14.02.2010

David Martín, mladík se spisovatelskými ambicemi, jenž zprvu otročí v bezvýznamném barcelonském plátku a poté svůj talent vydá napospas vydřidušským producentům pokleslé literatury, přijme v kritickém okamžiku svého života nabídku tajemného vydavatele Andrease Corelliho a rozhodně se pro něj napsat knihu, jakou ještě nikdy nikdo nenapsal. Čím náročnější se mu tento úkol jeví, tím více záhad vyvstává i kolem muže, který si opus, jenž by svému tvůrci přinesl nebetyčnou slávu, objednal. Záhad, nevysvětlitelných náhod i úmrtí za nejasných okolností. A otázek, z nichž nejpalčivější zní: Komu vlastně upsal David Martín svou spisovatelskou i lidskou duši?
V srdci Barcelony první poloviny 20. století - města, které prochází modernistickým přerodem, v němž staré čtvrti a špinavá zákoutí ustupují novým ulicím, čtvrtím, parkům a po světových výstavách zůstávají architektonické i technické vynálezy; které však zároveň pod povrchem skrývá prastaré bludiště chodeb a kanálů, plné duchů a stínů minulosti - se tak rodí poutavá, fascinující variace na faustovský motiv o pokušení a touze po nesmrtelnosti.
Román Andělská hra volně navazuje na Zafónův předchozí titul, Stín větru, díky němuž se jeho tvůrce stal nejprodávanějším španělským prozaikem současnosti.
Kde koupit knihu Andělská hra?

Originální název: El Juego del Ángel
Počet stran: 560
Původní cena: 359 Kč

zapln-lightdalší knihy autora Carlos Ruis Zafón
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Andělská hra
katuna (100%)
přidáno přidáno: 07.08.2010 - 15:56
Je to výborná kniha, která stojí za přečtení.
přidáno přidáno: 12.04.2012 - 16:31
cora (100%)
přidáno přidáno: 08.05.2012 - 22:54
Stín větru byl tak dlouho vychvalován až ztratil své bezprostřední kouzlo. O to víc zafungovala zafónovská magie v Andělské hře. Tajemství, kousavý humor hlavního hrdiny, Barcelona, dům ze kterého naskakuje husí kůže, co dodat? Vše sedí, vše tam patří. Ale nejkrásnější součástí Zafónových děl je jeho samozřejmá úcta ke knihám. Když o nich píše, tak mám pocit jakoby mi mluvil z duše. Takže vzhůru do Zafónova světa milí čtenáři!

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek