knihi.cz
...založte si svůj deník teď!
knihy autoři čtenáři diskuze
27
hodnoceno 2

Obálka knihy Střet králů 1

George R. R. Martin

kategorie fantasy
přidáno přidáno: 10.11.2007

Čas zešílel. Deset let dlouhé léto pokoje a hojnosti se blíží ke konci, a jako zuřivá bestie se neodvratně blíží krutá, mrazivá zima. Dva mocní muži – král Robert Baratheon a lord Eddard Stark – kteří třímali žezlo moci v časech nuceného míru, jsou mrtví.
Zatímco oblohu protíná znamení zkázy – kometa barvy krve a plamene – o moc nad rozdělenou říší bojuje šest frakcí, Eddardův syn Robb byl korunován za Krále severu. Na jihu vládne domnělý následník trůnu Joffrey Baratheon, oběť intrik dvořanů v Králově přístavišti. O trůn usilují také dva Robertovi bratři a ke starému způsobu dobývání se rovněž vrací v nemilost upadlý rod Železných mužů. V bitvě o světadíl riskuje svou existenci i exilová královna, Matka draků. A na severu se muži Noční hlídky vydávají do krutých končin za Zeď, aby se vypořádali s divokými a Jinými, co tam přebývají.
Na pozadí krvesmilstva a bratrovraždy, alchymie a válek lze cenu slávy měřit jen krví. A chuť vítězství mohou poznat pouze muži a ženy z té nejtvrdší oceli… a s tím nejtvrdším srdcem. Protože – když se střetnou králové – chvěje se celá říše.
Kde koupit knihu Střet králů 1?

Počet stran: 460
Původní cena: 220 Kč

zapln-lightdalší knihy autora George R. R. Martin
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Střet králů 1
Qasa (90%)
přidáno přidáno: 19.04.2012 - 12:18
Přečetl jsem to do strany 220 a je to skvělé. Jen jsem měl trochu potíže si vzpomenout na souvislosti z první knihy, kterou jsou četl před rokem. Uvědomil jsem si proto, že bych měl další knihy přečíst najednou, ale zjistil jsem, že sága ještě není dokončená. Zatím bylo vydáno pět dvoudílných knih ze sedmi. Podle tempa, kterým autor příběh píše bude dokončen bohužel až tak za deset let. Proto teď četbu stopnu a budu se těšit, že si pak přečtu celý příběh komplet, abych neztrácel souvislosti.
keane1980 (80%)
přidáno přidáno: 24.11.2012 - 17:59
Stejně dobré jako Hra o trůny. Některé postavy nejsou tak zajímavé, ale chápu, že tam být musí. Taky mi to moc nepřipadá jako fantasy, ale rozhodně je to zajímavé. Nemám důvod měnit hodnocení.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek