knihi.cz
...čtenáři všech žánrů spojte se!
knihy autoři čtenáři diskuze
29
hodnoceno 6

Obálka knihy Hra o trůny

George R. R. Martin

kategorie fantasy
přidáno přidáno: 04.08.2011

„Pod každým prstem měl čepel, hroty pokroucených mečů vyčnívajících jako tesáky z opěrek trůnu. Dokonce i po třech staletích byly některé ostré tak, že dokázaly říznout. Železný trůn byl pro neopatrného plný pastí. V písních se pravilo, že bylo třeba tisíce mečů, aby ho vyrobili, rozžhavených doběla ve výhni plamenů dštících ze chřtánu Baleriona Černého děsu. Kovali jej padesát devět dní. Konec jejich snažení korunovalo toto pokroucené černé monstrum vyrobené z jako břitva ostrých hran, hrotů a pásů kovu; trůn, který mohl zabít člověka, a také zabil, pokud lze věřit příběhům."
Kde koupit knihu Hra o trůny?

Originální název: A Game of Thrones
Počet stran: 848

zapln-lightdalší knihy autora George R. R. Martin
zapln-lightantikvariát
mailbox ondrud  shání do 300 Kč [17.10.2012]
hra i truny

Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Hra o trůny
yanyska (99%)
přidáno přidáno: 09.09.2011 - 13:46
Kniha se čte perfektně. I když jsem nikdy nebyla velký fanoušek fantasy, všechny knihy v sérii (doposud vydané) jsem zhltla během 2 měsíců... Neobvykle zdařilý je i seriál od HBO na motivy knihy Hra o trůny.
borglum (90%)
přidáno přidáno: 21.09.2012 - 19:42
Souhlasím s Yanyskou; je to moje první fantasy kniha a jsem nadšená.
exitus (90%)
přidáno přidáno: 17.01.2013 - 13:11
Skvělá je dějová linka na Zdi, scény z bitev mne nebavily. Ačkoliv jsem ji vlastně zhltla dost rychle, nemám chuť na pokračování.
Dejvid (90%)
přidáno přidáno: 12.02.2013 - 14:07
Viděl jsem nejdříve seriál, což vzhledem k tomu, jak moc je natočen podle knihy, není zrovna ideální. Místo představivosti jsem celou dobu pouze viděl všechny herce a protředí z TV.
Jinak ale je opravdu třeba smeknout jak před autorem, jaký obrovský svět dokázal vytvořit, tak před tvůrci seriálu, jak věrně jej ztvárnili...
Evbad (95%)
přidáno přidáno: 19.10.2013 - 14:50
Úvodní kniha epické série, která v současném fantasy světě jen těžko hledá konkurenci. Propracované dějové linie, poctivě vysoustružené postavy a dějové zvraty, po kterých si člověk musí příslušné pasáže číst ještě jednou proto, aby se ujistil, že to vše opravdu pochopil správně. Martin se s ničím a nikým nepáře, bez milosti své hrdiny, ke kterým si mezitím laskavý čtenář vytvořil pevný vztah, przní, týrá a vraždí, vše bez mrknutí oka.
Klobouk dolů před tím, jak Martin dokáže držet celou dobu vysoký standard při tom, jak se mu příběh košatí. Po dočtení zatím poslední knihy série na mě padla opravdová čtenářská krize, kdy jsem měl pocit, že číst něco dalšího už mě prostě po tomto zážitku nebude bavit.
drnda (75%)
přidáno přidáno: 24.11.2015 - 07:31
výborná sága, hodně nečekaných zvratů, čtivá, ale určitě jsou v knihách pasáže, kde je znát, že autor je placený za slovo

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2021 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek