knihi.cz
...nevíte co číst? Poradíme!
knihy autoři čtenáři diskuze
14
hodnoceno 3

Obálka knihy Mapa z kostí

James Rollins

kategorie dobrodružství, napětí
přidáno přidáno: 08.11.2007

Stal se nelidsky krutý zločin s hroznými následky, které jsou stejně nemyslitelné jako nevyhnutelné. Během bohoslužby v katedrále v německém Kolíně nad Rýnem rozpoutala skupina ozbrojených vetřelců přestrojených za mnichy běsnění plné krve a hrůzy, během něhož zavraždila kněze i shromáždění věřících. Zabijáci si nepřišli pro zlato ani cenná umělecká díla, ale pro poklad nevyčíslitelné hodnoty: Uchovávané kosti Tří králů, kteří se kdysi přišli poklonit novorozenému Spasiteli. Útočníci za sebou nechávají masakr a prchají s trofejí, v jejíž moci je přetvořit celý svět.

Vatikán je vzhůru nohama a vyšetřováním je pověřena poručice Rachel Veronová od římských karabiniérů. Žádná obyčejná policejní organizace ale nemůže vyřešit bizarní krádež a krveprolití, k němuž došlo, a tak je do hry povolána Sigma Force - elitní tajné oddělení amerického ministerstva obrany - pod vedením Graysona Pierce, Pierce, který je v Sigmě nový, sestaví tým vědců a pracovníků zvláštních sil, který má odhalit tajemství obestírající uloupené kosti. Společně se pak vydávají na klikatou pouť labyrintem vodítek a temných odhalení, která je přivedou k Sedmi divům světa a nakonec až na práh mystického a děsivého Dračího dvora.

Starobylé a tajné bratrstvo alchymistů a vrahů, mistrů Dračího dvora, plánuje s pomocí posvátných relikvií, že změní budoucnost lidstva tak ničivým způsobem, jaký si mohou přát jen ti nejšílenější fanatici - a nedopustí, aby cokoliv nebo kdokoliv zkřížil jejich úmysly. Pierce, Veronová a celý tým Sigmy je náhle stejně tak kořistí jako lovcem a všichni jsou nuceni využít veškerých svých dovedností, aby přežili a dostali se po stopě kostí až ke konečné konforntaci mezi temnotou a světlem - na zapomenutém místě dějin, kde se věda a náboženství spojují, aby rozpoutaly hrůzy, jaké nikdo neviděl od samého počátku času.
Kde koupit knihu Mapa z kostí?

Originální název: Map of Bones
Série: Sigma Force (2.)
Počet stran: 432

zapln-lightdalší knihy autora James Rollins
zapln-lightantikvariát
mailbox snaqe  nabízí za 70 Kč [14.05.2010]
v perfektním stavu (jednou čtená), původní cena 249,-

Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Mapa z kostí
Dejvid (70%)
přidáno přidáno: 15.08.2008 - 11:00
Rozhodně se jedná o napínavý thriller, ale na druhou stranu je podle mého názoru až příliš vidět autorova snaha o napětí za každou cenu. Hrdinové přežijí mnoho bezvýchodných situací, hlavní padouši nikdy nevyužijí příležitosti, aby se jich zbavili... To je sice přítomno v téměř každé knize či filmu tohoto žánru, zde to je ovšem dovedené až do extrému.
přidáno přidáno: 30.05.2010 - 18:34
Zajímavá kniha, které nechybí zápletka a čtenář je v neustálém napětí. Je pravdou, že hlavní hrdinové se dostanou ze spousty bezvýchodných situací bez sebemenšího škrábnutí, ale takový bývá osud kladných hrdinů akčních thrillerů.
Redfern (100%)
přidáno přidáno: 20.05.2011 - 05:38
Já bych neřek, že je to zde dovedené do extrému. To že hlavní hrdinové přežejí ledacos a hned několikrát, je pro tuhle literaturu typické. Přečti si něco od M. Reillyho. V jeho románech je to dovedeno do extrému, když už :D

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek