knihi.cz
...nevíte co číst? Poradíme!
knihy autoři čtenáři diskuze
46
hodnoceno 7

Obálka knihy Jurský park

Michael Crichton

kategorie sci-fi
přidáno přidáno: 15.08.2007

Příběh profesora paleontologie, který spolu s dalšími odborníky zakládá na nevelkém ostrově v Pacifiku druhohorní, jurské safari ve stylu ohromného zábavního parku. Celá věc se jim však vymkne z rukou a ostrov se promění ve smrtící past – začne na něm panovat Tyrannosaurus rex a smečka krvežíznivých velociraptorů.
Kde koupit knihu Jurský park?


zapln-lightdalší knihy autora Michael Crichton
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Jurský park
d.f.h (85%)
přidáno přidáno: 15.08.2007 - 14:35
matně si vzpomínám, že se mi knižní předloha filmu líbila víc než film samotný, protože byla temnější a neskončila happyendem (je to tak?). a taky mám dojem, že se po uvedení filmu objevila kniha, která byla naopak "napsaná" podle něj - nevím ale, jestli v téhle adaptaci naruby měl prsty michael crichton. takže vlastně ani nevím, kterou z těchhle dvou knih mám hodnotit :-), ale řekněme, že to bude ta původní.
keane1980 (73%)
přidáno přidáno: 15.08.2007 - 21:41
Jj, tohle je ta původní. Rozhodně to je lepší než film...při čtení mě překvapila hlavně mnohem větší brutalita. Je to také podstatně napínavější. Jeden z těch lepších Crichtonů.
Oskar (84%)
přidáno přidáno: 19.06.2008 - 13:44
Druhá polovina knihy byla až moc akční - pořád je honil tyranosaurus a podobně. Crichton to tak u některých svých knih dělá - začátek dobrý a zajímavý, ale pak se rozpoutá masakr (např. Kongo, Proud času, Pojídači mrtvých)!
Seth (80%)
přidáno přidáno: 23.08.2008 - 11:47
No, mě osobně moc nebavila, ale to je jen proto, že jsem první viděl film. Ale jako četla se pěkně a napínavá byla dost
GeXeS (80%)
přidáno přidáno: 09.12.2008 - 15:12
Hlavně je u Crichtona směšná ta jeho fascinovanost počítači jeho doby.
Archeix (80%)
přidáno přidáno: 17.12.2009 - 20:21
Taky si myslím, že je to jeden z těch lepších románů autora. Akční a poučné pasáže se vyváženě střídají (román není únavný tím, jak se v něm pořád něco nebezpečného děje), postavy jsou individualizované a celkem uvěřitelné (i když samozřejmě podřízené napínavému ději), podávaná zkušenost je originální a působí reálně. A dílo navíc poukazuje na závažný problém současného světa.
Dalda (70%)
přidáno přidáno: 15.12.2010 - 17:23
Příběh o dinosaurech , kteří se snaží podmanit si své stvořitele, se mi líbil. Líbilo se mi, jak autor knihu(příběh) líčil. Napsal velmi dobrodružný a strhující román, který není pohádkou se šťastným koncem. Naopak má místy i hororové prvky. Doporučil bych jej tedy spíše čtenářům mého věku či starším. Na druhou stranu se mi nelíbilo, že ze začátku knihy objevovalo příliš mnoho jmen, ve kterých jsem se ztrácel. K onomu začátku knihy jsem se musel později vrátit a přečíst si jej ještě jednou. Překvapilo mě také to, že z knížky vyplynulo, kdo je hlavní hrdina, až později. To bych ale mezi zápory knihy neřadil.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek