knihi.cz
...čtenáři všech žánrů spojte se!
knihy autoři čtenáři diskuze
31
hodnoceno 3

Obálka knihy Koule

Michael Crichton

kategorie sci-fi
přidáno přidáno: 30.06.2007

V hlubinách vod na dně Tichého oceánu byla objevena evidentně havarovaná kosmická loď. Odkud se vzala? Je nejméně tři sta let stará, a přesto vypadá neporušeně. Proletěla snad na Zemi z budoucnosti černou dírou? Neskrývá ve svých útrobách nějaké nebezpečí? Neměla její posádka sdělit lidské civilizaci nějaký vzkaz z jiného světa? Odpovědi na tyto otázky hledá skupina zkušených vědců vyslaných v největší tajnosti do podmořské stanice v blízkosti lodi. Jejich pozornost neustále přitahuje záhadná koule, kterou v ní naleznou. Poté, kdy se do ní asi na tři hodiny dostane matematický zázrak Harry, začnou se všude kolem nich dít prapodivné věci. Cosi neznámého s nimi pomocí počítačového kódu začne komunikovat, přibývá napjatých situací, kdy přirozenou zvědavost střídají stavy hluboké úzkosti, hrdinové expedice se stále častěji ocitají na hranici mezi životem a smrtí. Jakou moc v sobě ta koule skrývá? Mají šanci přežít?
Příběh plný napětí přináší i řadu typicky crichtonovských otázek o odpovědnosti jednání. Koule je svým způsobem moderním podobenstvím o sisyfovském údělu člověka usilujícího o zachování svého člověčenství.
Kde koupit knihu Koule?

Originální název: Sphere
Počet stran: 340
Původní cena: 235 Kč

zapln-lightdalší knihy autora Michael Crichton
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Koule
pajonek (100%)
přidáno přidáno: 30.06.2007 - 10:10
někde v recenzi jsem četl, že Koule patří k méně podařeným románům M.Crichtona - je to názor recenzenta- já mám takovéto knihy rád a rád tenhle žánr čtu............
keane1980 (50%)
přidáno přidáno: 02.07.2007 - 14:51
Hodnocení téhle knihy dost závisí na tom, jestli jste už do Crichtona něco četli. I když uznávám, že tenhle autor je hodně čtivý, když od něj přelouskáte pár knih, zjistíte, že už se vlastně pořád jen opakuje. Když už chcete oddychovku, zkuste od něj nějaké starší knížky.
Oskar (99%)
přidáno přidáno: 28.02.2008 - 13:16
Crichtonových knih jsem přečetl hodně a podle mého názoru je z nich Koule nejlepší. Má napětí a myšlenku. Rozhodně je kniha lepší, než stejnojmenný film. Kdo chce začít číst Crichtona, ať si vezme Kouli, případně Kmen Andromeda.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek