knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
156
hodnoceno 20

Obálka knihy Dívka, která si hrála s ohněm

Stieg Larsson

kategorie dobrodružství, napětí
přidáno přidáno: 22.08.2009

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy.
Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině...

Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku.
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)

Série: Milénium (2.)
Počet stran: 603
Původní cena: 389 Kč

zapln-lightdalší knihy autora Stieg Larsson
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Dívka, která si hrála s ohněm
Pavel (90%)
přidáno přidáno: 15.12.2009 - 16:08
Má to trochu pomalejší rozjezd (prvních 150 stran se až tolik neděje - hlavně Lisbethtina dovolená v Karibiku nemá s dalším dějem žádnou souvislost) a konec přichází příliš rychle, je takřka useknutý a výkon Salanderové z posledních stran je těžko uvěřitelný. Ale jinak samozřejmě velmi čtivé a napínavé.:o)
Alicka (100%)
přidáno přidáno: 31.12.2009 - 10:02
Ještě lepší než první díl, mnohem víc akce, napínavé, super!
katuska (90%)
přidáno přidáno: 06.01.2010 - 23:25
Protože jsem viděla Kill Bill, napadlo mě, jak Lisbeth vyřeší tu "drobnou" patálii na konci. Ale reálné to tedy nebylo ani náhodou. První díl mi přišel vyváženější, pořád se něco dělo. Dvojka se stále ještě četla super, ale byla jsem jí schopná i na půl dne odložit :-)
vjera (80%)
přidáno přidáno: 04.02.2010 - 16:25
O chlup lepší než první díl, konečně se mi dostalo toho napětí, ale bylo bohužel vykompenzováno velkým množstvím věcí, o nichž si člověk i říkal, že jsou postavené na hlavu. Každopádně se kniha četla dobře i ve stavu nadopování kávou a nevyspalosti, nepodporovala touhu spát :-) To mi připomíná, že hlavní hrdinové nějak moc pili kafe a pojídali obložené chleby, jako kdyby nic jiného neexistovalo.... Nicméně pokračování výborné a pokud bude třetí díl zase o trochu lepší, zlobit se nebudu.
přidáno přidáno: 07.04.2010 - 10:11
Trochu míň reálné než první díl, ale čtivé a určitě se budu těšit i na třetí díl. Larsson dovedl strhnout dějem a umí zobrazit postavy tak detailně, že je máte přímo před očima.
Schobul (75%)
přidáno přidáno: 13.10.2010 - 17:55
Mně tedy připadalo, že tento díl byl o velký kus slabší, než jednička. Spousta věcí tam bylo nedomyšlených, do očí bijící chyby a nereálné situace. mají za následek, že kolem poloviny jsem měl chuť knihu odložit. Naštěstí jsem tak neučinil, konec už je zase psaný stylem velmi podobným jako byl v jedničce. Uvidíme, co přinese završení trilogie :-)
Dalimoni (100%)
přidáno přidáno: 19.11.2010 - 21:54
Opět příběh nezklamal, spíše naopak, děj strhující, příběh velmi čtivý. Filmové zpracování stojí také za zhlédnutí
orson (90%)
přidáno přidáno: 10.12.2010 - 10:06
Příběh volně navazuje na předchozí díl, ale tentokráte se vše točí kolem Lisbeth. Již to není taková detektivka, ale spíše akce. Některé činy hlavní hrdinky už jsou trochu přehnané, ale to nic nemění na čtivosti a probdělých nocích. Závěr je hodně useknutý, ale to nevadí, neboť děj plynule navazuje v dalším díle.

Ještě mě zarazila jedna věc - přišlo mi, že autor vpašoval do textu reklamu - product placement. Třeba v prvním díle jeho zmínka o textovém editoru i s adresou, kde je jej možno stáhnout. V druhém díle zase jednotlivé kusy nábytku z ikey "...poté se narovnala na své židli Versan z Ikea a otevřela si laptop..."
keane1980 (60%)
přidáno přidáno: 29.12.2010 - 11:56
Souhlas s hodnocením Pavel a Schobul. Slabý začátek a useknutý konec, který navíc působí už spíše jako groteska. Něco málo o Lisbeth: tahle vychvalovaná neobvyklá literární hrdinka je sice asociál a s lidmi nekomunikuje, ale chlapa si zvládne nabrnknout asi za minutu a ještě kvůli cizímu člověku riskuje vlastní život (viz první část s bouří v karibiku). Navíc je Lisbeth geniální takřka ve všem co dělá. Počítače ovládá dokonale, řeší matematické záhady, je dokonalá šachistka, dobrá boxerka...ufff, zní to jako popis skutečné postavy?? Proti ní záporák, co necítí bolest a má strašnou sílu a druhý, který je zohaven. Spíš to působí jako hodně podprůměrný komiks:-/

Pokud by někdo snad měl tendenci děj vychvalovat, ať si prosím uvědomí, že celé pátrání se vlastně rozjede náhodou, když Lisbeth úplně nečekaně narazí v milionovém městě na dvě postavy, které ji připadají podezřelé:-((

Hodnotit pouze obsah, bylo by to tak na 30%, naštěstí autor psát opravdu umí, takže i když víte, že čtete totální blbost, čtete furt dál. Čtivá tahle knížka skutečně je. První díl je ale podstatně lepší. Celkem mě mrzí, že jsem se do dvojky pouštěl a ještě mě štve, jak to autor nechal neukončené...tohle smrdí touhou vydělat co nejvíc peněz na dalším díle. FUJ!!
přidáno přidáno: 14.01.2011 - 07:38
Je to opravdu o dost horší než první díl, keane to celkem vystihl. Místy mi to připomínalo Bondovky, a ne, to fakt není pochvala.
Čte se to samo, ale na třetí díl už nemám zdaleka takovou chuť jako na druhej.
Evbad (90%)
přidáno přidáno: 15.01.2011 - 13:23
Příběh je tentokrát o něco slabší než v prvním dílu, ale i tak je stále velcie poutavý a dokáže strhnout. Do očí bijící logická nesrovnalost je jen jedna - v souboji s bloňdatým obrem ho Wu kopne mezi nohy a obr se sklátí, pak mu tam Liz vrazí paralyzér a obr nic - jenže jak jinak chcete porazt člověka,který necítí bolest a boxer Roberto už nemá síly?:-) Mimochodem Paolo Roberto je skutečně švédský boxer, který si sám sebe zahrál i ve filmové adaptaci knihy.
Luci (95%)
přidáno přidáno: 24.02.2011 - 08:32
Mělo to spád, akci, napětí. Bohužel, jako většina komentářů se musím přidat k tomu, že konec byl těžko k uvěření a při absenci třetího dílu mohlo dojít k mírné depresi z nedokončeného děje. Přesto dávám dost bodů, protože co si budeme vykládat. Čte se to samo a dobrou detektivku, v které nechybí nic z toho, co dělá detektivku detektivkou, aby člověk pohledal.
Saturnin (85%)
přidáno přidáno: 25.03.2011 - 00:23
Čtivé, ale už je tam příliš věcí, které se zdají být naprosto nereálné (vyhrabe se z hrobu s kulkou v hlavě, borec co necítí bolest)

ad orson: prave nad tim uvazuju, jestli to neni product placement, ale je toho tam tolik (od jmen hotelu, pres nabytek, znacky aut, pocitacu, vybaveni toho bytu atd.), ze si rikam ze to ani neni mozny, aby tolik ruznych vyrobcu sahlo k reklame v knizce. Podobne to bylo i v prvnim dile a musim rict, ze jak je toho tolik tak to na me pusobi umele a obtezuje me to tam...
banter (70%)
přidáno přidáno: 01.06.2011 - 08:03
Jak už jsem hodnotil první díl: Škvár! Ale dobrý a čtivý škvár. Pokud hledáte něco na dovolenou, ideální volba. Slabší než první díl (snaží se být skandálnější a násilnější).
Trina1 (90%)
přidáno přidáno: 25.07.2011 - 15:40
Opět pěkná knížka, četla se výborně, ale musím přiznat, že jednička se mi líbila o hodně víc. Přece jenom se mi zdál tento díl maličko zdlouhavější, vystupovalo tam hodně postav, ve kterých jsem se občas ztrácela a navíc - začala jsem být alergická na slovo "žabka" :).
Eneo (90%)
přidáno přidáno: 22.12.2011 - 07:20
S reklamou, nebo cokoliv jiného to má být, souhlasím, první zmínka mi nevadila, řekla jsem si - no co, tak se chtějí zviditelnit, ale při třetí zmínce to začíná být poněkud vlezlé. To samé se žabkou, jak je pravděpodobné, že ji minimálně 3 naprosto odlišné osoby z různého prostředí nazvou stejně?
Jinak musím uznat, že je kniha velice čtivá a dobrodružná, každopádně nedoporučuji dívat se na filmovou adaptaci knihy, jelikož ta je, dle mého názoru, dosti vlažná.
přidáno přidáno: 10.01.2012 - 11:53
Jo, až na ten neskutečný konec, kdy se s kulkou v hlavě vyhrabe z hrobu, tak to celkem ušlo. Děj je napínavý, dobře se to čte, ale není to z tohoto světa.
DeviR1 (85%)
přidáno přidáno: 21.01.2012 - 20:36
Velmi čtivé, ale rušilo mě neustálé opakování slova konstatoval/konstatovala. A taky když si postavy v knize dávají na každé straně kávu a na každé druhé straně obložené chleby, tak vám to možná taky začne po nějaké době vadit. Je to trochu něco jiného než jednička (která byla podle mě trošku lepší), ale i tak je tam všechno co má správná detektivka (thriller) mít.
Lada.. (80%)
přidáno přidáno: 30.09.2012 - 12:40
Oproti prvnímu dílu mě kniha tolik nechytla - přijde mi zbytečně zdlouhavá a místy na mě příběh působil nereálně.
petricka2 (100%)
přidáno přidáno: 13.04.2013 - 18:37
Nevěřila bych, že i druhý díl mě tak "chytne" .

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Dívka, která si hrála s ohněm | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek