knihi.cz
...vaše on-line knihovnička!
knihy autoři čtenáři diskuze
132
hodnoceno 10

Obálka knihy Dívka, která kopla do vosího hnízda

Stieg Larsson

kategorie dobrodružství, napětí
přidáno přidáno: 10.02.2010

Třetí díl světově úspěšné trilogie Milénium.
Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Ale nebude to mít jednoduché. Poté, co ji kulka zasáhla do hlavy, leží pod přísným dohledem na jednotce intenzivní péče. Pokud se uzdraví, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Ale i v nemocnici, přestože je v kritickém stavu, musí být stále ve střehu. Je tu totiž ještě jeden pacient - Alexander Zalaščenko...
Mikael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti. Lisbeth bude muset s jeho pomocí dokázat svou nevinu a také upozornit na zkorumpované politiky, kteří dopustili, aby se bezbranní lidé stali oběťmi zneužívání a násilí. Salanderová, bývalá oběť, je připravena úder vrátit.
Kniha získala v roce 2008 ocenění The Glass Key za nejlepší dílo severské kriminální literatury. Na motivy této knihy, stejně jako předchozích dílů, vznikl celovečerní film.
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)

Originální název: Luftslottet som sprängdes
Série: Milénium (3.)
Počet stran: 650
Původní cena: 389 Kč

zapln-lightdalší knihy autora Stieg Larsson
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Dívka, která kopla do vosího hnízda
katuska (95%)
přidáno přidáno: 20.06.2010 - 21:09
Opět úžasně čtivá knížka, přímo navazující na druhý díl, ale dle mého soudu lepší. Naplní se osudy všech postav z předešlého dílu - padouši velmi efektně potrestáni, pomsta vykonána. Je velmi těžké se od příběhu odtrhnout, jak mistrně je spleten dohromady:-)
orson (99%)
přidáno přidáno: 12.12.2010 - 19:25
Z celé trilogie mi tato poslední kniha přišla nejnapínavější (i když zase už neobsahovala skoro žádné překvapení). Děj má takový spád, že jsem knihu "dočítal" od devítí večer do půl čtvrté ráno a to se mi už pár let nestalo. Celá trilogie je skvěle sepsaná a propojená a pro mě představuje jedny z nejlepších knih tohoto roku.
Evbad (95%)
přidáno přidáno: 19.01.2011 - 17:10
Po trochu slabším druhém díle nabírá děj v trojce opět úžasný spád a člověk se od čtení jen těžko odtrhává. Co na tom, že všechno dopadne až moc dobře, že Michael Blomkvist jedním vrzem za užaslého přihlížení premiéra zničí všemocnou skupinu v tajné službě a všichni hrdinové žijí šťastně až do smrti! Jako příběh to nemá knihu a kdo se v něm chce rýpat a hledat logické nedostatky, ať si koupí knížku hádanek.
přidáno přidáno: 23.01.2011 - 09:27
100% Opět perfektně propracovaný děj. Celá trilogie se stala fenoménem a do Stockholmu už jezdí výpravy putovat po stopách MB a LS. Škoda, že spisovatel tak náhle zemřel, měl prý plán napsat 10 knih podobně jako jiní švédští autoři - literární rodiče inspektora Becka.
Dalimoni (99%)
přidáno přidáno: 29.01.2011 - 11:06
Vyvrcholení trilogie, opět trošku jiný námět než první dva díly, tentokrát hrají roli tajné služby a vše kolem toho. Děj samozřejmě navazuje na první dva díly a musím říct, že trilogie se hodně povedla. Larsson skvěle popisuje a charakterizuje jednotlivé postavy děje i samotný příběh je velmi dobře propracován, je velká škoda, že tento spisovattel zemřel tak mlád, mohli jsme se dočkat dalších skvělých příběhů.
keane1980 (69%)
přidáno přidáno: 21.02.2011 - 13:33
Víceméně souhlas s Evbad. Jen se mi nelíbí, jak moc si to Larsson ulehčuje; občas jsou v příběhu až moc velké nesmysly a šťastné náhody. Rozhodně ale čtivé.
banter (70%)
přidáno přidáno: 08.06.2011 - 12:16
Jak už jsem hodnotil předchozí díly: Škvár! Ale dobrý a čtivý škvár. Pokud hledáte něco na dovolenou, ideální volba. V tomhle díle je ovšem více postav a mnohem více konspirace. Ještě že už to skončilo, na další díl už bych neměl chuť.
přidáno přidáno: 08.07.2011 - 14:57
Že bych si zajel do Stockholmu po stopách MB a LS? To fakt ne :-). Četlo se to dobře, i když ne jako nedosažitelný první díl, ale to je tak asi vše. Loučím se s Larssonem. Nazdar!
Jimmy (91%)
přidáno přidáno: 02.10.2011 - 13:49
Vskutku výborné zakončení trilogie. Nicméně první půlka knížky je poměrně zamotaná a musím přiznat, že část, popisující politickou situaci a pletichy ve Švédsku mě příliš nebrala. Zbytek knihy mi to ale vynahradil :).
přidáno přidáno: 13.01.2012 - 08:53
Rada pro ty, kteří ji ještě nečetli: pořiďte si jmenný seznam osob, nebo se v tom pěkně zamotáte a budete se muset pořád vracet a hledat kdo je kdo. Ale čte se dobře.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Dívka, která kopla do vosího hnízda | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2020 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek