knihi.cz
...váš on-line čtenářský deník!
knihy autoři čtenáři diskuze
23
hodnoceno 2

Obálka knihy Drasticky děsivý Dexter

Jeff Lindsay

kategorie dobrodružství, napětí
přidáno přidáno: 12.07.2007

Dexter Morgan není právě typ člověka, kterého byste si přivedli domů a představili ho své matce. I když je zábavný a má nádherně ironický smysl pro humor, jedna z jeho charakterových vad (má vražedné sklony) může působit dost odrazujícím dojmem. Ale v jádru je Dexter dokonalým gentlemanem a skutečnou oporou své sestře Deb, miamské policistce, a zajímá se jen o odklízení lidí, kteří si jeho zvláštní návštěvu skutečně zaslouží. Dex je dost pohledný, ale naprosto nevšímavý (upřímně, i trochu zmatený) k zájmu, který o něj projevují ženy. Přes skutečnost, že nemůže vystát pohled na krev, pracuje na oddělení miamské policie jako specialista na analýzu krevních vzorků; tato práce mu umožňuje sledovat zprávy o nejnovějších zločinech a mít oči otevřené k vyhlížení své nové oběti.
Dexterův dokonale uspořádaný život je náhle narušen, když se v Miami objeví druhý, mnohem nápadnější sériový vrah. Dexe fascinuje, dokonce i přivádí k nadšení, že tento druhý vrah má styl připomínající jeho vlastní. Přesto se nemůže zbavit pocitu, že tento tajemný nový příchozí se nejen pohybuje na jeho území, ale obrací se přímo k němu. Tento nový vrah totiž nejen kopíruje Dextera - ale jako by ho vyzýval: „Pojď si se mnou hrát." Dexter si svůj tajný dvojí život vytvořil pro osamělou existenci... ale i roztomilého netvora může zaujmout výhled na nalezení přítele.
Kde koupit knihu Drasticky děsivý Dexter?

Série: Dexter (1.)

zapln-lightdalší knihy autora Jeff Lindsay
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Drasticky děsivý Dexter
fayefaye (90%)
přidáno přidáno: 12.02.2010 - 12:38
Môžem odporučiť postup: najprv si pozrite seriál a potom prečítajte knihu. Seriál totiž dokázal zachytiť všetko z knihy a plno vecí pridať (to už podĺa predstáv filmárov). Pri Dexterovi som sa konečne dočkala ďalšieho kvalitne rozpracovaného charakteru vraha, akým bol Hannibal Lecter, alebo Lestat v kronikách upírov. A... čítať na jeden dych prosím :)
přidáno přidáno: 07.04.2013 - 19:32
Celá série je výborná a já jí mohu jenom doporučit. Ke mně se dostal nejdříve seriál, ale já si ho oblíbil, a to díky postavě Dextera, do které jsem se vžil snad jako do žádné jiné. V knihách má Dexter drtivou většinu prostoru a jeho charakter je mnohem propracovanější, proto je mám raději. Celkově jsou oproti seriálu takové "extrémnější" :-) Děj je sice mnohdy trochu přitažený za vlasy, ale to u takovéhoto žánru snad ani jinak nejde. A vše vtipně dokreslují černě humorné souvětí.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Drasticky děsivý Dexter | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2021 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek