knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
2
hodnoceno 1

Obálka knihy Včelí produkty mýtů zbavené

Dalibor Titěra

kategorie domov, zahrada, vaření
přidáno přidáno: 18.06.2007

Včely opylují rostliny a lidem také poskytují po staletí známé a využívané produkty - med, vosk, pyl, mateří kašičku, propolis a jed.
Dalibor Titěra, dlouholetý pracovník Výzkumného ústavu včelařského v Dole a známý včelař, využil nové poznatky získané ve VÚVč i publikované ve světové literatuře a o včelích produktech napsal tuto příručku. Zajímavě popisuje život včel a včelstva, ale především se věnuje jejich jednotlivým produktům - jak vznikají, jaké mají složení a vlastnosti, jaké jsou problémy s jejich kvalitou.
Důležitou součástí jednotlivých kapitol jsou i konkrétní rady a postupy k jejich využití pro dobro člověka, uvádí však jen ty, které jsou spolehlivě ověřeny.
Kde koupit knihu Včelí produkty mýtů zbavené?


zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Včelí produkty mýtů zbavené
banter (100%)
přidáno přidáno: 18.06.2007 - 17:13
To, že se med používá na bolest v krku, jsem už věděl, ale působí prý i na léčení otevřených ran. A víte, že se med nemá rozehřívat v mikrovlnné troubě, že tmavý med není zdravější než světlý... ?

Přináší recepty na vaření a pečení. Dokonce i na medovinu, může to být zajímavé, ale já si stejně raději koupím hotovou medovinu přímo ve výzkumném ústavu. Mám vyzkoušené lahodné voňavé skořicové sušenky (naprosto jednoduchá příprava). Sbíhají se mi sliny na mramorově medovo-čokoládový dort, skotské medové palačinky, medová kuřecí stehna... (prostě na všechny recepty v knize).

Dále uvádí návod, jak ze včelího vosku vyrobit svíčky nebo krém proti akné.

Kniha ovšem není medová kuchařka nebo návod, jak zacházet se včelími produkty. Popisuje život včel, jak vznikají včelí produkty a jejich chemické složení. Obecně "pravdy" o včelách a jejich produktech vyvrací, některé potvrzuje.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Včelí produkty mýtů zbavené | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek