knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
11
hodnoceno 4

Obálka knihy Diamantový věk

Neal Stephenson

kategorie sci-fi
přidáno přidáno: 14.06.2007

Děj Diamantového věku se odehrává několik desítek let po událostech, jež byly vylíčeny v Sněhu a je třeba říci, že svět se od té doby velmi změnil díky rozkvětu nanotechnologie. Běžné zboží a základní životní potřeby může každý člověk dostat zadarmo z kompilátorů hmoty, umístěných snad v každé domácnosti . Spolu se zánikem tradiční ekonomiky se drasticky změnila i politická mapa světa. Malé frančízové státy nemohly v nových poměrech obstát a zanikly. Místo nich se objevily takzvané fýly, kmenově-firemní státy, na něž dohlíží Celosvětový ekonomický protokol, který se stará o to, aby se některý z nich nepokusil získat kontrolu nad ostatními. Prostředkem nátlaku je kromě vojenských jednotek i hrozba uzavření Cév, kterými proudí hmota potřebná k chodu kompilátorů hmoty. Následky takového opatření jsou jasné, přesto k pokusům o změnu stávajícího řádu dochází. Ne všechny státečky jsou se svou stávající pozicí spokojeny a tak se snaží situaci změnit. Mezi nespokojené patří i Nebeské království, jeden z kmenů vzniklých po rozpadu Nové Číny.
Kde koupit knihu Diamantový věk?


zapln-lightdalší knihy autora Neal Stephenson
Anatém (91%), Kryptonomikon (89%), Rtuť (80%), Sníh (89%), Velké U (78%)
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Diamantový věk
Perdido (97%)
přidáno přidáno: 10.10.2009 - 20:52
Tahle kniha, resp. Perdidem zkonzumované vydání, se skví tak nádherným překladem, úrovně jehož jazyka nedosahuje želbohu ani leckterá česká - pôvodní literatura. Ale to jen tak na okraj, samozřejmě že kromě již zmíněné formy nabízí Diamantový věk i výtečný obsah.
orson (90%)
přidáno přidáno: 02.04.2010 - 15:48
Prvních 100 stránek bylo pro mě těžké strávit - spousta postav, spousta technologických novinek, spousta názvů různých společenství. No prostě zmatek. Pak se některé děje pospojovaly, nebo v nich byla vidět určitá souvislost, takže se to příjemně rozjelo. Ke konci už zase začal trochu převládat zmatek a v závěru vše nebylo dokončeno a vysvětleno. Takže v tom mám trochu zmatek. Ale celkově mě přímo ohromily ty technologické nápady a vize, které autor čtenáři představil - naprosto neotřelé a originální. Děj mi občas připomínal jinou sci-fi - Enderovu hru.
Bidik (92%)
přidáno přidáno: 16.03.2011 - 10:43
Zatím nejlepší co jsem od autora četl. Nevím jestli bych ji tak hodnotil po prvním přečtení, ale po druhém určitě ano. Originální, čtivé, jen velmi málo slabých míst.
blimba (90%)
přidáno přidáno: 05.04.2012 - 21:18
Zajímavý mix sci-fi a fantasy, ale teda ta fantasy jen tak okrajově. Já osbně byla nadšenější ze Sněhu. Respektive, o téhle knize jsme strašně moc slyšela a tudíž i hodně očekávala, což možná byla chyba. Ale stále je spíš nadprůměrná, čtivá a plná originálních nápadů.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek