knihi.cz
...váš on-line čtenářský deník!
knihy autoři čtenáři diskuze
30
hodnoceno 4

Obálka knihy Pí a jeho život

Yann Martel

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 07.06.2007

Příběh chlapce jménem Pí, který se ocitnul na širém moři s divou zvěří na jediném člunu, a jak se s tím vypořádal.
Kniha, ověnčená několika cenami včetně britské Man Booker Prize, byla přeložena do více než čtyřiceti jazyků.
Kde koupit knihu Pí a jeho život?


zapln-lightdalší knihy autora Yann Martel
zapln-lightantikvariát
mailbox cuketka  nabízí za 150 Kč [29.06.2007]
jamo nová, 1x přečtena, Argo 2004

Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Pí a jeho život
taurus (82%)
přidáno přidáno: 07.06.2007 - 15:25
Začátek je místy až nesnesitelně kazatelský, prostředek dobrý, v závěru zase sklouzává ke kázání, ale konec posouvá zbytek knihy na jinou úroveň. Právě konec mě přesvědčil, že jde o docela zajímavou knížku. Ale zase tolik si od toho neslibujte :)
Camf (40%)
přidáno přidáno: 16.12.2009 - 20:02
pomaly zacatek bych dokazal pochopit jako pro me nudny uvod, ktery ale muze bavit biology-teology amatery. druhou cast jako pokus o popis na tema 'co by se delo kdyby' - tady se sice jedna o kolosalni ohybani ruznych moznosti ve prospech deje, ale no dejme tomu. jenze co tam dela ta treti cast? formou napsana naprosto nudna pasaz. cili 60 procent predevsim za druhou cast. jenze jiste, finalni pointa byla tak vypocitava a srdcervouci a proc je vubec napsana? ctenar ji tam bud vidi a domysli si ji (tim padem nemusi byt tak slovne vyjadrena), nebo ji tam nevidi, a v tom pripade je zbytecne predstirat, ze tenhle roman resi rozsahle mezigeneracni, mezikulturni, mezinabozenske a kdovi jake problemy. slabych 40%.
přidáno přidáno: 06.05.2010 - 20:23
Můj názor se zcela liší. Úvodní část je velice zajímavá, poutavá, nadupaná informacemi ze světa zvířat a informacemi, které působí jako příprava pro střední část. Ta je absolutně dokonalá a neskutečně čtivá, tu jsem dal jedním dechem. Konec mi vyrazil dech. Pokud bych si ze dvou příběhů měl vybrat já, a to pro čtení románu, vybral bych si tu, kterou vyprávěl Pí. Ten masakr v druhém příběhu bych asi nedočetl. No vida! A vlastně jse o jeden a tentýž příběh. Konec dává dokonalou pointou příběhu na chytrosti a podtrhuje um a genialitu autora. Z románu Pí a jeho život jsem vrcholně nadšen! Budu o něm asi ještě dlouho přemýšlet . . .
Dia_linn (92%)
přidáno přidáno: 13.05.2014 - 09:54
Pěkný příběh. Dost mi připomínal jazyk Robinsona Crusoa od Plevy a taky Jamrachův zvěřinec. Nevím, jestli je to dobře nebo špatně...

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek