knihi.cz
...založte si svůj deník teď!
knihy autoři čtenáři diskuze
11

Obálka knihy Ucho

Ucho

82%

Jan Procházka

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 05.06.2007

Filmová povídka se odehrává během jedné noci v ČSSR padesátých let a zpočátku je vyprávěna ve dvou časových rovinách, které dělí několik hodin.

V první kapitole se náměstek ministra Ludvík vrací v noci se svou ženou Annou z recepce, které se účastnili nejvyšší kruhy komunistické smetánky. Právě zde se odehrává několik kapitol, které tvoří druhou časovou rovinu a zpětně vysvětlují některé momenty, důležité pro další příběh.
Podle neoficiálních informací bylo na této recepci zatčeno ihned po příjezdu několik vládních činitelů, mezi nimi i „Ludvíkův“ ministr Košara. Od této skutečnosti se také odvíjí veškerá stísněnost a nervozita, procházející celým dějem.

Po příjezdu k vile Ludvík a jeho žena zjistí, že nemají klíče od zahradní branky a domu, mnohem znepokojivěji ale působí fakt, že všechny dveře jsou odemčené.

Ludvík, který tuší, že záminkou k likvidaci Košara je „Zpráva o předčasnosti rušení venkovských cihelen“, propadá pomalu panice, když tuto zprávu, jejímž autorem je on sám, nemůže nalézt. Až hystericky pálí a splachuje všechny své písemnosti. Nervozita visící ve vzduchu přispívá k napětí mezi oběma manželi, které později vrcholí jejich fyzickým střetnutím a ostrou výměnou názorů. Vše ještě ztěžuje strach z odposlouchávacího zařízení (ucha), které může být všudypřítomné.

Kniha je psána krátkými, jednoduchými větami, což přispívá ke značné dramatičnosti příběhu, stejně jako výborné dialogy, které čtenáře vtahují přímo do víru téměř hororového děje.
Kde koupit knihu Ucho?


zapln-lightdalší knihy autora Jan Procházka
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Ucho

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek