knihi.cz
...čtenáři všech žánrů spojte se!
knihy autoři čtenáři diskuze
171
hodnoceno 2

Obálka knihy Válka s mloky

Karel Čapek

kategorie sci-fi
přidáno přidáno: 20.05.2007

Autor ve svém slavném románu popisuje nezadržitelnou invazi nepřátelské síly, která byla zpočátku bezvýznamná, ba směšná. Zároveň však upozorňuje na skutečnost, že demokratické síly ji ve svém důsledku podporovali a tím pádem se spolupodíleli na svém zničení. Touto kritikou postihuje především politické, průmyslové a obchodní kruhy. Ve smírné ukončení už nedokáže věřit - spoléhá na to, že se „mloci" postaví jedni proti druhým a vzájemně se vyhubí. Čapek dokázal své poselství vyjádřit s nenapodobitelným vtipem, ironií a postřehem pro detail. Díky tomu je Válka s mloky i po více než šedesáti letech jeden z jeho nejčtivějších románů a právem patří do literárního odkazu dvacátého století.
Kde koupit knihu Válka s mloky?
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)


zapln-lightdalší knihy autora Karel Čapek
Anglické listy (85%), Apokryfy (87%), Bílá nemoc (88%), Boží muka (78%), Cesta na sever (92%), Cestopisné fejetony, Čtení o T.G.Masarykovi (95%), Dášeňka čili život štěněte (87%), Devatero pohádek (85%), Drobty pod stolem doby (88%), Francouzská poezie nové doby (89%), Hordubal (83%), Hordubal, Povětroň, Obyčejný život, Hordubal. Povětroň. Obyčejný život (85%), Hořké slunce, Hovory s T. G. Masarykem (86%), Hovory s TGM (87%), Italské listy (82%), Jak se co dělá, Jak se co dělá, O lidech (97%), Kalendář (Jak je rok dlouhý) (100%), Kapesní povídky (100%), Krakatit (81%), Krakatit (85%), Lásky hra osudná, Adam Stvořitel (88%), Loupežník (76%), Marsyas čili na okraj literatury (100%), Matka (86%), Místo pro Jonathana! (95%), Na břehu dnů (100%), Obrázky z Holandska (88%), Obyčejný život (90%), Podpovídky (98%), Povětroň (84%), Povídky z druhé kapsy (87%), Povídky z jedné a z druhé kapsy (80%), Povídky z jedné kapsy (85%), Povídky z jedné kapsy,Povídky z druhé kapsy (94%), První parta (85%), Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku (96%), R.U.R. (85%), Skandální aféra Josefa Holouška, Podivuhodné sny redaktora Koubka (90%), Spisy II (93%), Spisy, Cestopisy I (100%), Továrna na absolutno (79%), Trapné povídky (83%), Ukradený spis, V zajetí slov (88%), Věc Makropulos (86%), Velká kniha apokryfů (90%), Věštkyně a jasnovidec aneb Na prahu záhad (100%), Výlet do Španěl (89%), Zahradníkův rok (86%), Zahradníkův rok,Měl jsem psa a kočku,Kalendář (92%), Zářivé hlubiny a jiné prosy (98%), Ze společné tvorby (95%), Ze života hmyzu (84%), Život a dílo skladatele Foltýna (86%)
zapln-lightantikvariát
mailbox JanaPegrimova  nabízí za 60 Kč [01.08.2011]
velmi dobrý stav, rok 1949

Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Válka s mloky
gris (92%)
přidáno přidáno: 19.08.2010 - 12:27
Zajímavý je nejen příběh, ale i mísení uměleckého, publicistického a odborného stylu.
CocoBounty (100%)
přidáno přidáno: 08.02.2012 - 07:53
Zkrátka dokonalost. Musel bych hodně přemýšlet, než bych si vzpomněl na knihu, která mě bavila víc. Válka s mloky mě po celou dobu čtení nutila se smát, vzdělávat se a přemýšlet a to vše ve skvělé formě a v nezbytném velmi širokém kontextu. První část s Van Tochem mě bavila díky této figurce. Balík s velkým srdcem projede krajiny celého světa, ale zůstává stejným dobromyslným balíkem, který si hýčká své tapa-boys. Naprosto odzbrojující je jeho nenapodobitelný slang. Druhá část byla nadprůměrná svou šíří záběru a objektivitou. A třetí část? Nádherně šponované napětí vyústěné neodvratitelným koncem. Válka s mloky mi hodně připomínala Marťanskou kroniku, ovšem Karel Čapek jde dál a hlouběji než Bradbury, což jsem si po přečtení Kroniky ani nedokázal představit. Karel Čapek navíc opět mísí žánry, avšak na rozdíl od Krakatitu nejde o to, že by se mu forma vymknula z ruky, ale o přesně připravenou a nastavenou koncepci, jež příběhu dodá nevídané autentičnosti. Čapek se navíc neupíná jen na povídku a klasický román, ale zapojuje novinové články, vědecké publikace a kdo byl řekl, jak krásný literární útvar může být i záznam se schůze valné hromady akciové společnosti. Dosti originální je i konec, kde Čapek i když hodně chce a ztrácí víru, tak se stejně nevzdává svých ideálů. Tím si ho sice vážím ještě víc, ale já bych román skončil předposlední kapitolou. Karel Čapek se Válkou s mloky jasně zařadil mezi světovou spisovatelskou smetánku a mezi takové autory jako George Orwell, Ray Bradbury a spol. Před přečtením se nemusíte bát, že jde o Čapka, vychutnejte si to!

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek