knihi.cz
...založte si svůj deník teď!
knihy autoři čtenáři diskuze
0

Obálka knihy Smrt vzdušných obrů

Jan Novák

kategorie historie
přidáno přidáno: 19.02.2007

Vzducholodě jakoby symbolizovaly poslední éru objevování neznáma na naší planetě. Ještě to nejsou letouny vyráběné v obrovských sériích a konstruované anonymními továrními týmy, ale osobitá plavidla s vlastní individualitou, stejně jako jejich tvůrci jsou výrazné a nepřehlédnutelné osobnosti. Své lodě nejen navrhovali, ale také v nich létali, dobývali vzduch - a mnohdy v nich i umírali. A nejde ještě o přísně účelové lety z jednoho bodu do druhého pod neustálým dohledem řídících stanovišť, ale skutečné plavby po nezmapovaném vzdušném oceánu plném záludných jevů a často i nad místy, kam do té doby nevkročila noha civilizovaného člověka.
Beletristicky podaná historie vzducholodí od prvních návrhů přes období největší slávy, katastrofy a pokusy o znovuzrození v nedávné době. Osudy nejslavnějších průkopníků této myšlenky: hrabě Ferdinand Zeppelin, Albert Santos-Dumont, Henry Giffard, Umberto Nobile a další. Zeppeliny a další vzducholodě na bojištích první světové války. Zlatá éra transkontinentální dopravy na luxusních palubách vzducholodí a největší tragédie: zkáza britské vzducholodi R-101 a německé LZ 129 Hindenburg. Americké obří vzducholodi Acron a Macon, z jejichž palub startovala vojenská letadla. Nobileho výpravy k severnímu pólů.
Knihu doplňuje stručné vysvětlení principů řízené vzduchoplavby a popisy technických řešení významných lodí, včetně nákresů.
Kde koupit knihu Smrt vzdušných obrů?


zapln-lightdalší knihy autora Jan Novák
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Smrt vzdušných obrů

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Smrt vzdušných obrů | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek