knihi.cz
...čtenáři všech žánrů spojte se!
knihy autoři čtenáři diskuze
56
hodnoceno 6

Obálka knihy Den pro Šakala

Frederick Forsyth

kategorie dobrodružství, napětí
přidáno přidáno: 19.02.2007

Politicko-špionážní román je mnohými kritiky považován za první opravdový thriller. Příběh o jednom zřady pokusů o atentát na slavného francouzského prezidenta De Gaulla nás zavede do polovojenské teroristické organizace OAS, hnutí vzbouřených francouzských vojáků po opuštění revolučního Alžíru. Považovali De Gaulla za hlavního viníka této potupné porážky a přísahali mu smrt. Žádný zjejich útoků se ale nevydařil. Poslední pokus o atentát si Forsyth vzal za svůj odrazový můstek pro sepsání fiktivního příběhu založeného na skutečných reáliích. Krok za krokem nám popisuje přípravy atentátníka, od vytváření falešných dokladů, výběru vhodné zbraně a munice až po volbu ideálního místa a času. Mohli bychom říct, že je to taková dobrá příručka pro začínající teroristy a atentátníky. Autor, jak je jeho zvykem, se snaží čtenáři předložit příběh založený na co nejvíce reálných technických a historických skutečnostech, aby měl čtenář co nejtěžší pozici pro rozhodování, co je fikce a co pravda. Kdo tvrdí, že je milovník napínavých thrillerů a přitom nikdy nečetl Den pro Šakala, je jako křesťan, který nikdy nečetl bibli.
Kde koupit knihu Den pro Šakala?


zapln-lightdalší knihy autora Frederick Forsyth
zapln-lightantikvariát
mailbox aht  nabízí za 55 Kč [15.06.2009]
Odeon 1980, perfektní stav, osobní předání v Praze nebo zasllání po Čr

Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Den pro Šakala
pajonek (100%)
přidáno přidáno: 25.07.2007 - 21:16
bezkonkurenčně nejlepší kniha Forsytha
Oskar (84%)
přidáno přidáno: 19.06.2008 - 13:27
Forsytha mám rád. Den pro Šakala je dobré čtení, ale nemůžu prohlásit totéž, co Pajonek. Myslím, že jsem četl několik lepších Forsythových knih (Mstitel, Vyjednavač, Čtvrtý protokol, ...)
přidáno přidáno: 20.10.2009 - 20:21
Špičkový thriller od Forsytha. Napínavé od první stránky do konce.
ujorobo (90%)
přidáno přidáno: 30.03.2010 - 01:10
V slovenčine vyšlo pod názvom Šakal. Kniha má dlhý rozbeh, už-už som ju takmer odložil, ak ale vydržíte, rozbehne sa a už nezastaví. Strhujúci dej, dobrá psychológia postáv. Potom som čítal ďalšie autorove diela, ale Šakala už neprekonali. A ten film s Bruceom Willisom s knihou nemá takmer nič spoločné.
zaseprd (99%)
přidáno přidáno: 10.07.2010 - 15:15
Kniha je návyková od první stránky. Nedala mi spát, dokud jsem jí celou nedočetl. Mistrovské dílo.
panjan (75%)
přidáno přidáno: 12.03.2011 - 15:44
Dle komentářů a velmi vysokého hodnocení jsem očekával, že toto bude nejčitvější a nejnapínavější kniha co se mi kdy dostala do ruky. V tomto ohledu to bylo docela zklamání, protože jsem četl pár beletristických děl a dokonce i pár děl klasické světové literatury, která byla čtivější a nedala mi spát, což se o "Dnu pro Šakala" říci nedá. Když pominu svá očekávání, tak Den pro Šakala je velmi dobrá detektivka (či literární thiller), poměrně sofistikovaně propracována, vše působí velmi samozřejmě a reálně snad díky autorově zkušenostem v oboru. A navíc se člověk něco dozví o Francii a francouzském prezidentovi té doby.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek