knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
13
hodnoceno 2

Obálka knihy Mistr klamu

Frederick Forsyth

kategorie dobrodružství, napětí
přidáno přidáno: 25.12.2008

Sam McCready je šéfem oddělení britské tajné služby SIS, které má na starosti klamání protivníka, dezinformace a psychologické operace. V devadesátých letech se však svět rychle mění. Sovětský svaz se rozpadl, z mapy Berlína zmizela proslulá zeď, takže nyní bude možné omezit i rozsah činnosti SIS. Jako první by měl odejít právě McCready.
McCreadyho zástupce líčí šéfům SIS čtyři nejúspěšnější akce svého nadřízeného a v roli obhájce se tak snaží nejužší vedení agentury přesvědčit o jeho profesních zásluhách. Mistr klamu, hazardní hráč McCready, prošel všemi fázemi studené války. Jako agent v terénu přelézal drátěné překážky mezi NDR a NSR, hrál hlavní roli v rafinované zpravodajské hře mezi sovětskou KGB a americkou CIA, jako hrdina se utkal s teroristy IRA, kteří se pokusili získat od libyjské tajné služby zásilku výbušnin a zbraní. Byl nucen vzdát se exotické dovolené v tropech a odjet na britské závislé území v Karibiku, kde začal boj, v němž se střetává hrubá síla a zastrašování s McCreadyho vychytralostí...
Souboje na neviditelné frontě, jež vyžadují pevné nervy, rozhodnost, umění kombinace a odvahu riskovat, popisuje Frederick Forsyth brilantním vypravěčským stylem, v němž spojil znalost prostředí se strhujícím dějovým napětím.
Kde koupit knihu Mistr klamu?
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)

Originální název: The Deceiver
Počet stran: 480

zapln-lightdalší knihy autora Frederick Forsyth
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Mistr klamu
Slashex (90%)
přidáno přidáno: 23.06.2009 - 08:18
Kniha se víceméně skládá ze čtyř "povídek", které popisují zásluhy hlavního hrdiny (viz popis knihy). Abych byl upřímný, tak poslední dvě povídky mi připadaly poněkud slabší, ale celkově vzato je to pořád Forsyth se svojí napínavou knihou z prostředí špionáže, která je opět plná nečekaných zvratů a která jistě potěší každého čtenáře, který si chce u četby odpočinout.
Dalimoni (83%)
přidáno přidáno: 06.05.2011 - 23:33
Klasické dílo složeno ze 4 částí, kde se popisují různé příběhy kolem hlavního hrdiny knihy, kterým je elitní příslušník tajné služby Sam McCready. Není to špatná kniha, ale už jsem četl lepší od Fredericka, ale styl jeho psaní mám rád, takže jí určitě hodnotím nadprůměrně.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek