knihi.cz
...nevíte co číst? Poradíme!
knihy autoři čtenáři diskuze
23
hodnoceno 4

Obálka knihy Principálova dcera

Jostein Gaarder

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 26.09.2006

Příběh o prodávání námětů spisovatelům. Příběh o vztahu dvou nadmíru zajímavých lidí. Příběh o Pavoukovi, který snová rozsáhlou síť v jejíchž vláknech je nakonec polapen sám. Moderní mýtus s jasnou, bohužel však snadno odhadnutelnou pointou.
Kde koupit knihu Principálova dcera?


zapln-lightdalší knihy autora Jostein Gaarder
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Principálova dcera
ina (100%)
přidáno přidáno: 12.02.2008 - 09:54
Úžasná knížka, při čtení Gaardera bývám nekritická a nechávám se unášet.
keane1980 (60%)
přidáno přidáno: 22.03.2009 - 18:09
Gaardera mám rád, ale to neznamená, že budu automaticky obdivovat všechno, co napíše. Opět rozvíjí příběh, který mu jde nejlépe. Netypický hrdina vyprávějící o svých osudech. Kámen úrazu je ale tentokrát v uvěřitelnosti. Hlavní hrdina přeplněný nápady na knížky, je prodává spisovatelům, co tolik nápadů nemají. Ok, nic proti tomu. Gaarder nám ovšem dává nahlédnout jaké příběhy si to hlavní hrdina vymýšlí...no a upřímně, rozhodně to nejsou náměty na žádná veledíla literatury. Navíc budování prodejní sítě je věnována hlavní část knížky a tato pasáž patří jednoznačně k nejnudnější. Jakmile se hlavní hrdina dostane do kontaktu s dalšími lidmi a v knize se objeví víc dialogů a přímé řeči, úroveň jde jednoznačně nahoru. Dalším osobám je ale věnováno prostoru výrazně méně. Navíc si nejsem jistý jak moc mám brát ten závěr, který je jednoznačně přitažený za vlasy. Zkrátka Gaarder už napsal lepší věci...začít od něj s touto knížkou je ale dobrý nápad - lehce pobaví a ty lepší romány budete mít stále před sebou.
Tygrik (81%)
přidáno přidáno: 17.08.2009 - 17:22
Ze začátku zajímavý popis dětství, ale pak už ten děj trochu pro mě uvadal. Ale pěkné docela, i když očekávala něco zajímavějšího, musím říct.
alus (68%)
přidáno přidáno: 08.08.2010 - 17:54
Od Gaardera slabší věc. Naprostý souhlas s názorem keane1980. Mimochodem ta postavička mužíčka Metra , který švihá bambusovou hůlčičkou ,měla poukazovat na schizofrenní příznaky nebo co? A objevil se , když bylo hlavnímu hrdinovi 4-5 let? To snad je nesmysl, aby takové malé dítě onemocnělo psychozou??! Nebo ano? Celé mně to přišlo tak nějak hloupacaté. V některých pasážích jak pro čtenáře od 12 let.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek