knihi.cz
...čtenáři všech žánrů spojte se!
knihy autoři čtenáři diskuze
76
hodnoceno 2

Obálka knihy Černí baroni

Miloslav Švandrlík

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 12.09.2006

To, že napíši Černé barony, jsem věděl už při výkonu vojenské prezenční služby v Nepomuku a přilehlých pracovištích. jenže pustit se do rozsáhlejšího díla jsem si ještě netroufal. Teprve v roce 1963 jsem napsal prvních 120 stránek. Četlo je několik mých přátel, kteří mě označili za sebevraha a prohlásili, že "tohle" nevyjde ani za sto let.....Knížka vyšla bez mého vědomí v zahraničí, u nás byla opisována, fotografována a jinak rozmnožována. Veksláci ji prodávali na černém trhu. Z knihoven byla ukradena dřív, než mohla být stažena z oběhu. Mezi lidmi koloval i třetí díl, který jsme nenapsal. Vydal ho v Curychu nějaký podníkavý hostinský, ale mnoho lidí zřejmě neošálil. Dokonce ani podezíravé orgány v Československu. Nyní v Mladé frontě vycházejí Černí baroni kompletní. Franta Voňavka, kapitán Ořech ani mnozí jiní si je už nepřečtou. Snad pobaví alespoň jejich potomky. (Miloslav Švandrlík, 1991)
Kde koupit knihu Černí baroni?
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)


zapln-lightdalší knihy autora Miloslav Švandrlík
100 legend z hradů, měst a katakomb (75%), 100 nejlepších hororů (91%), Abychom úplně nezpustli, Antikuchařka aneb žvanec - náš úhlavní nepřítel (55%), Blanka, oběť sexuálního harašení, Černí baroni po čtyřiceti letech (55%), Černí baroni těsně před kremací (60%), Černí baroni útočí na obrazovku (50%), Černý baron od Botiče aneb Miloslav Švandrlík o sobě (75%), Dejte napít Babinskému (55%), Děs čiší z minulosti aneb Reinkarnace (55%), Dívka na vdávání (68%), Doktor od jezera hrochů (63%), Draculův poslední doušek, Draculův švagr (93%), Draculův temný stín (90%), Drakulův švagr (84%), Hajlující upír (95%), Harry Fotr (60%), Hrdinové a nebojsové, Jak byli vyhubeni draci v Čechách (60%), Jak to, že jsme tady? (70%), Ještě máme co jsme chtěli (75%), Kam to kráčíš, Kefalíne? (60%), Kdo se bojí, nesmí na hřbitov, Kopyto, Mňouk a černá magie (86%), Kopyto, Mňouk a maharadžova pomsta (81%), Kopyto, Mňouk a mimozemšťané (85%), Kopyto, Mňouk a ryšavý upír (80%), Kopyto, Mňouk a vesmírná brána (70%), Krvavý Bill a viola (53%), Lásky Černého barona (65%), Lásky komické a tragické, Markýz de Sádlo (73%), Mořský vlk a veselá vdova (75%), Mořský vlk a veselá vdova aneb Proti všem (66%), Na nebožku vypadáte skvěle (48%), Nejkrásnější dívka ve střední Evropě (70%), Nemravná dívka na vdávání, NEPRAKTYcká historie (80%), Nesmiřitelný Terazky definitivně poslední díl (55%), Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka (88%), Pět sekyr poručíka Hamáčka (68%), Pokušení z vesmíru, Pozor! Zlý pavouk (68%), Praha plná strašidel (91%), Proč se to říká?, Přesýpací strejda (70%), Příliš tlustý dobrodruh (70%), Příšerná smrt krásné dívky (77%), Rakev do domu (70%), Růžové sny pilného hňupa (60%), Říkali mu Terazky (70%), S Nepraktou in flagranti (60%), S Nepraktou u výprasku (98%), S Nepraktou v mokrém živlu, Sexbomba na doplňkovou půjčku (74%), Starosti korunovaných hlav (70%), Stařec a moře piva, Stoletý major Terazky (55%), Šance jako hrom (61%), Šlo mi o krk, pánové! (75%), Tatínek je úchyl, Tajemství ohnivých koulí (45%), Terazky na hrad (55%), Terazky v tunelu doktora Moodyho (55%), Terazkyho poslední džob (55%), Tlustý muž pod jižním křížem (75%), To v pohádkách nebylo! (70%), Unesli Mňouka, Baskerville (89%), Unesli Mňouka, Baskerville! (70%), Válka skřetů (75%), Vražda mlsného humoristy (73%), Z archívů krále humoru 2 (80%), Z chlévů i bulvárů (60%), Zazvoňte mi umíráčkem (93%), Zrovna teď musíš čůrat (80%), Zubatá za krkem (55%), Žáci Kopyto a Mňouk - postrach Posázaví (87%), Žáci Kopyto a Mňouk na stopě (89%)
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Černí baroni
haufi (89%)
přidáno přidáno: 02.05.2009 - 14:04
super :-)
RAiken (90%)
přidáno přidáno: 21.11.2009 - 14:44
Nevšední a více než zajímavý námět spolu s ironickými a satirickými prvky románu neskutečně podráží nohy socialismu a posílá ho se vší slávou do hajzlu. Karikatury socialistických důstojníků jsou totiž nezapomenutelné a společně s ideologickými hesly tvoří jedinečnou a vděčnou kostru románu, přičemž vytváří upřímné sympatie k řadovým vojínům. Jedna vtipnější scénka střídá druhou, a pokud bychom se nesmáli, nezbylo by nám nic jiného, než plakat. Zrůdnost ideologie a četnost řadových blbců v řadách mocných je totiž nebezpečně vysoká, což na druhou stranu zaručuje gejzír vtipných situací. Jedinou chybou je snad ta, že kniha působí jako slepenec vojenských historek než postupně gradovaný román, ale to se jistě dá Kefalínovi a spol. odpustit. Spolupůsobení knihy a filmu dodává oboum platformám nový rozměr. P. S. Zajímalo by mě, kolik z knihy je popis skutečných historek a kolik nebetyčná fantazie autora…

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek