knihi.cz
...čtenáři všech žánrů spojte se!
knihy autoři čtenáři diskuze
14
hodnoceno 2

Obálka knihy Případ baskerwillského psa

Ludvík Souček

kategorie sci-fi
přidáno přidáno: 19.12.2006

Knížka Případ baskervillského psa se skládá ze tří novel či delších povídek a kromě titulní prózy, která dala název celému souboru, obsahuje ještě příběhy Případ ztraceného suchoplavce a Případ Čerta č. 4. Novela Případ baskervillského psa, v níž Souček skládá hold mistru detektivního románu Arthuru C. Doylovi a jeho nesmrtelnému Sherlocku Holmesovi, patří k nejlepšímu, co vyšlo ze Součkova pera, už jen proto, že autor přicházející s novým řešením věhlasného Doylova díla zde ukazuje mimořádnou dávku nápaditosti a fantazie. Souček nachází nové a překvapující okolnosti smrti lorda Charlese Baskervilla - a klíč k řešení tajuplného příběhu přirozeně drží jeho milovaní Mimozemšťané.
Kde koupit knihu Případ baskerwillského psa?

Počet stran: 304

zapln-lightdalší knihy autora Ludvík Souček
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Případ baskerwillského psa
stalker (95%)
přidáno přidáno: 13.11.2008 - 20:54
Zajímavé je, že Souček poukazuje v souvislosti s baskervillskou záhadou na tajemného, historií procházejícího, objevujícího se a mizejícího středověkého alchymistu Mikuláše Fulcanelliho, který se o mnoho let později objevuje v Harrym Potterovi jako Nikolas Flamel, objevitel kamene mudrců...:-)
bikerbm (35%)
přidáno přidáno: 18.05.2012 - 22:08
Tak si myslím,že chudák Arthur C. Doyle by se obrátil v hrobě,kdyby měl možnost se dozvědět,jaká strašlivá slátanina se dá vytvořit jako variace na jeden z jeho nejslavnějších románů.Přemýšlel jsem,kam tuhle knihu zařadit!Začínala jako detektivka a končila jako jedno z nejnesmyslnějších sci-fi,jaké jsem kdy četl!Kamenná pijavice,plazící se po waleských pláních a děsící k smrti nešťastné obyvatele,tak to je tedy prda... Alespoň dvě následující povídky měli jakž takž hlavu a patu,a zabránili tomu,abych se knihou úplně znechutil.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Případ baskerwillského psa | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek