knihi.cz
...čtenáři všech žánrů spojte se!
knihy autoři čtenáři diskuze
58
hodnoceno 7

Obálka knihy Bajky barda Beedleho

Joanne K. Rowlingová

kategorie fantasy
přidáno přidáno: 05.12.2008

Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera.
Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi.

Nyní je těchto pět pohádek konečně přístupných mudlovským čtenářům...
Kde koupit knihu Bajky barda Beedleho?

Originální název: The Tales of Beedle the Bard

zapln-lightdalší knihy autora Joanne K. Rowlingová
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Bajky barda Beedleho
Mia (90%)
přidáno přidáno: 18.06.2009 - 14:54
Bajky nebo pohádky jsou krásné, ale poznámky Brumbála jsem měla nervy přečíst jen jednou. Jinak pohádky jsem četla několikrát :-).
kiddo (80%)
přidáno přidáno: 22.07.2009 - 18:55
To mně se Brumbálovy poznámky zase zamlouvaly (asi už jsem zblblá z té akademiky komentované literatury, co furt čtu), a to hlavně proto jak jakoby mimochodem navazují na to, co známe z knih o HP; příběh a postavy. Viz Brumbálova poslední slova "Čarodějové i mudlové v sobě nesou prokletí touhy po moci: kolik z nich by dokázalo odolat 'hůlce osudu'? Kdo by byl po ztrátě milované osoby schopen zapudit pokušení kamene vzkříšení? Vždyť i já, Albus Brumbál, bych se nejsnáze vzdal neviditelného pláště, což jen dokazuje, že přes všechnu svou inteligenci jsem právě takový hlupák jako všichni ostatní." No a jak my víme, neviditelný plášť byl taky jediná relikvie, které se Brumbál skutečně a bez cukání vzdal :-))
klara (77%)
přidáno přidáno: 31.12.2009 - 14:45
Bylo to takové "jedním uchem sem, druhým tam".
Teredo (95%)
přidáno přidáno: 30.03.2010 - 17:58
Ani mě se Brumbálovy komentáře nijak nezamlouvaly, nijak neseděly k té koncepci, že je to kniha ze světa kouzelníků, kterou přeložila Hermiona. Podle mě tam byly jen proto, ba ybyla kniha delší a nemusela se prodávat jako časopis. Co oceňuji jsou naprosto originální pohádky. Těžko se ujmou v širší společnosti, ale jsou naprosto dokonalé a netypické.
Kavischka (60%)
přidáno přidáno: 18.04.2010 - 13:51
Příběhy jsou milé, dětské, pohádkové, ale bohužel se nemohu zbavit dojmu, že kniha byla napsána jen pro větší zisk...
LDD (99%)
přidáno přidáno: 30.10.2010 - 15:45
Také mi připadá, že kniha byla napsána pro větší zisk.Na druhou stranu musím uznat, že se mi líbila.Pohádky jsou hezké a nesou v sobě určitou moudrost a ponaučení.Komentáře Albuse Brumbála mi přišli jako skvělý nápad.Kniha se mi moc líbila, ale když jsem se bavila o této knížce s některými lidmi, tak se jim nelíbila pohádka Mágovo chlupaté srdce kvůli údajné krutosti.Já za sebe musím naopak říci, že tato pohádka mne oslovila nejvíce.
orson (40%)
přidáno přidáno: 10.11.2010 - 14:46
Pár stránek pohádek a dvojnásobek komentářů Brumbála s ještě dalšími vysvětlujícími poznámkami. To mohlo vyjít jako nějaký sešit a ne kniha. Podle mě to nestojí za to - velké zklamání.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek