knihi.cz
...nevíte co číst? Poradíme!
knihy autoři čtenáři diskuze
8
hodnoceno 1

Obálka knihy Svět podle Prota/Na světelném paprsku

Gene Brewer

kategorie sci-fi
přidáno přidáno: 24.11.2008

První a druhá kniha série K-PAX.

Manhattanský psychiatrický ústav přijme pacienta s vcelku banální diagnózou - tvrdí o sobě, že je mimozemšťan jménem prot, návštěvník z planety K-PAX, vzdálené od Země pár tisíc světelných let. Jeho několikatýdenní pobyt v místní ozdravovně lidských hlav a duší však od základu změní život většiny tamních obyvatel i zaměstnanců - včetně vyšetřujícího lékaře, který se rozhodne celý případ podrobně zaznamenat. Prot se totiž nechová ani jako šílenec (ač trpí bludy), ani jako učený idiot (jeho znalosti vesmíru daleko přesahují vědomosti všech pozemských astronomů) a ani vyšinutě: podoben spíše šašku, jemuž je vše dovoleno, pronáší někdy s laskavým humorem, jindy s nemilosrdnou ironií své postřehy a názory o naší planetě a bytostech na ní žijících - zejména pak o těch, kteří sami sebe nazývají pány tvorstva. V kontrastu s tímto světem pak nadšeně popisuje harmonický život na K-PAXu, bez válek a náboženství, bez vražd páchaných na komkoli, bez pracovních povinností, ale i bez emocí.
Několik drobných signálů v chování onoho prazvláštního blázna, který s oblibou komunikuje se zvířaty a s úspěchem léčí své spolubydlící, přesto naznačuje, že jeho minulost skrývá nejedno nesnesitelně bolestné tajemství. Postupné odhalování jeho totožnosti - přerušené protovou pětiletou nepřítomností - umožní čtenáři znovu uvážit, jak tenká je hranice mezi šílenstvím a normalitou, i zapřemýšlet, kde všude ve svém vývoji, úvahách a konání udělalo lidstvo, řítící se do globálních ekologických i jiných katastrof, chybu...
Kde koupit knihu Svět podle Prota/Na světelném paprsku?

Originální název: K-PAX / On a Beam of Light

zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Svět podle Prota/Na světelném paprsku
petricka2 (100%)
přidáno přidáno: 26.12.2010 - 17:29
Tak tato dvojdílná kniha mě doslova dostala. Nejdříve jsem viděla film, ale ten bych hodnotila pouze jako slabý odvar tohoto díla. Líbí se mi, že jsou zde popisovány nejen psychologické onemocnění hlavního hrdiny, ale také dalších pacientu ústavu. A nejlepší je na tom to, že je vše sepsáno podle skutečnosti.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Svět podle Prota/Na světelném paprsku | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek