knihi.cz
...váš on-line čtenářský deník!
knihy autoři čtenáři diskuze
16
hodnoceno 10

Obálka knihy První muž Říma

Colleen McCulloughová

kategorie historie
přidáno přidáno: 12.12.2006

Collin McCulloughová - První muž Říma - Něco ke čtení Přesto, že tahle knížka u nás vyšla docela dávno (1994) zná ji překvapivě málo lidí a přitom je to nejlepší román z prostředí antického Říma, jaký jsem kdy četla atroufám si tvrdit, že jeden z nejlepších vůbec.
První muž Říma je bichle o zhruba 690-ti stránkách textu + skoro padesátistránkovým slovníčkem. A nutno říci, že zde slovníček zcela určitě využijete, neboť těch pojmů, úřadů a názvů je tam tolik, že si jen tak někdo asi nezapamatuje. Samotný děj sleduje období říma v letech 110 až 90 před naším letopočtem a to především cestu nejvýznamějšího muže této doby, Gaia Maria a jeho trnitou cestu k získání politckého vlivum slavných vojenských vítěství a sedminásobnému konzulátu. Ovšem zdaleka není zaměřena na jen na Gaia Maria. Jednou z nejúžasnějších věcí na této knize je, že poutavě a přitom obsáhle a detailně popisuje také dějiny ostatních vlivných a významných lidí té doby ( Sulla, Marcus Aemillius Scaurus, příbuzní slavného Julia Caesara, který se i v poslední kapitole narodí) a vlastně i život Říma, jako takového od jeho nevyšších společenskýc vrstev až po ty nejnižší. I když jde o román, vyskytuje se zde pozoruhodně málo historických nepřesností. A ty kreré zde nalezneme, jsou také autorkou na konci knihy náležitě popsány a jsou i vysvětleny důvody, proč se k nim uchýlila. Celkově vzato, pokuď máte jen trochu rádi antiku a nevadí vám rozsáhlejší romány, tak si Prvního muže Říma určitě sežente. Nebudete litovat
Kde koupit knihu První muž Říma?


zapln-lightdalší knihy autora Colleen McCulloughová
zapln-lightantikvariát
mailbox spokk  shání  [27.02.2013]
Kdybyste měl někdo tip, kde tuto knížku sehnat, byla bych moc ráda. Děkuji.
mailbox Stankova  nabízí  [19.01.2011]
typ na webu:http://www.warmacher.com/viewtopic.php?t=39630&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
mailbox silhankovailona  nabízí  [06.10.2009]
Prodám První muž říma
mailbox mullry  shání  [24.03.2008]
mailbox bilajs  shání  [16.03.2008]

Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy První muž Říma
přidáno přidáno: 30.06.2007 - 21:58
McCulloughová Colleen:
První muž Říma
Koruna z trávy
Přízeň Fortuny
Caesarovy Římanky
Caesar
Říjnový kůň
Knihy pokrývají období od Caesarova narození až po bitvu u Filipp.Precizní práce, strhující příběh, fascinující detaily, čtenáři nezbývá, než se nechat vtáhnout a pohltit dějem.
přidáno přidáno: 09.10.2007 - 14:45
Hodně náročná, hodně zábavná a hoooooodně dlouhá série. Bohužel tak dlouhá, že jsem se nikdy nedokopal k tomu abych jí přečetl celou a začínat z prostředka se mi nikdy nechtělo, tudíž poslední díly vůbec neznám. 3500 stránek je moc i na mě :-))
jack.mirek (100%)
přidáno přidáno: 27.03.2008 - 14:04
Tohle je jeden z mála historických románů (stejně jako ty ostatní z celé série) který se velmi přesně drží faktů. Doporučuji každému kdo má rád historii a chce se při tom i bavit. Je pravda to co píše Kostej_Nesmrtelný: přečíst tuhle sérii celou mi trvalo 2 a půl roku. Ale stojí to za TO!
přidáno přidáno: 29.03.2008 - 21:57
Zatím jsem stihl přečíst polovinu z uvedené serie. Stejně jako další historické romány Colleen Mc Cullough (píseň o Troji, Morganův úděl, Ve stínu Zlaté hory) jsou vynikající, bohužel, v současné době prakticky nesehnatelné. Až mne překvapuje, že není žádná snaha o reedici těchto knih. Martin
přidáno přidáno: 09.03.2009 - 23:35
Prvního muže... jsem četl několikrát, bohužel jsem ho musel vždy vrátit a marnějej, stejnějako navazující tituly marně sháním. Podívám-li se do knihkupecví, jaké hovadiny se převážně vydávají, tak je to hrůza . Ale možná, že je to jen můj nesprávný názor . Stejný problém mám s Pilíři země. Poradtě, nabídněte.
filipika (100%)
přidáno přidáno: 05.12.2009 - 18:37
Naprosto souhlasím s hodnocením v úvodní recenzi i všemi ohlasy. Skvělá, bezkonkurenční pentalogie. Nedovedu si představit tu mravenčí práci autorky, klobouk dolů...
přidáno přidáno: 19.01.2011 - 01:59
http://www.warmacher.com/viewtopic.php?t=39630&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

zde se dají téměř všechny díly stáhnout v el. podobě
Celá "Římská sága" je skvělá, dlouho po ní se mi nic nelíbilo:-)
přidáno přidáno: 28.02.2012 - 18:31
Je to nejlepší série co se kdy napsala a drží se faktů. Dále mohl jsem se díky téhle sérii přenést do děje a cítil jsem to co postavy v ději. Přečetl jsem celou sérii.
přidáno přidáno: 22.06.2014 - 23:22
Bohužel až asi nikdy nic lepšího nepřečtu. Četla jsem bez dechu celou serii i sedmou knihu Antonius a Kleopatra v průběhu 7 měsíců. Řekla bych , že Antonius naprosto plynule
přidáno přidáno: 22.06.2014 - 23:43
navazuje na předchozí díly. Vlastně je to 7.díl. Pro úplnost jsem ověřovala údaje z románu s historickými fakty od antických autorů. Zvláště mě zaujal v jednom z dílů (Caesar)popis Galských válek, života Keltů, jejich zvyků..... Leckteří keltomani by si taky o Keltech mohli něco přečíst než si na ně začnou hrát. A co takhle G.J. Caesar - Válečné paměti. Všechno se dá půjčit va vědeckých knihovnách v historickém oddělení. Není nutné přece knihy VLASTNIT. Obávám se, že na všechny nově vycházející románky budu hledět s despektem , konečně už se stalo, bože často jsou to jen bláboly rádoby spisovatelů. V duši vám po čase po nich nezbyde ani stopa natož vzpomínka na dobře strávený čas. Přečetla jsem kdeco , ale na zmíněnou autorku jen tak někdo nemá ať po jazykové stránce tak po faktické a asi taky díky fantastickému překladu.Na kvalitu se tak krásně zvyká. Jsem nadšená a vděčná, že jsem čirou náhodou měla tu čest seznámit se s dílem této autorky.Díky za další typy viz Troja.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek