knihi.cz
...založte si svůj deník teď!
knihy autoři čtenáři diskuze
13
hodnoceno 4

Obálka knihy Dcera čarodějek

Dorota Terakowská

kategorie fantasy
přidáno přidáno: 02.10.2008

Hrdinkou příběhu je Dívka, dítě odtržené od své minulosti i budoucnosti. Žije v zotročeném Velkém království, které ovládli barbaři Nájezdníci z Velkých stepí. Je to dítě vychovávané bez citů a emocí. To je jeden z důvodů, proč možná i vám bude na základě jejího chování a uvažování připadat na jako mentálně retardované. A to je i snaha jejích vychovatelek, Čarodějek, magií nadaných žen. Snaží se ji izolovat od okolního světa, od jeho násilí, otroctví a chudoby. Důvod je jednoduchý - za každou cenu ji chránit a vychovat pro její jediné poslání - získat opět vládu nad Královstvím a vyhnat Nájezdníky. Tak je to vše zapsáno v Písni jediné, v proroctví, které po 777 letech krutovlády má vyhnat Nájezdníky z Království a to bez prolití jediné kapky krve, bez použití jediného meče. Agresor to ví, a tak už o počátku vyvražďuje všechny osoby, které mají jen náznak magických schopností. Dívka a její Čarodějka proto žije mimo lidskou společnost a jen pouze z potřeby dalšího učení se vydávají do jejího prostředí. Zde jim hrozí smrt na hranici a musí si proto dávat velký pozor, s kým se setkávají . Dívka tím poznává i různorodost lidských povah. Nelze se na svět dívat pouze černobíle. To vše je smyslem Čarodějek.
Kde koupit knihu Dcera čarodějek?


zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Dcera čarodějek
kiddo (100%)
přidáno přidáno: 02.10.2008 - 21:42
Četla jsem asi ve třinácti a do dneška mi v hlavě rotují útržky textu a jednotlivé scény. Neskutečně silná, temná atmosféra s filozofickým přesahem. Další výborná fantasy, která si s přehledem vystačí bez elfů.
Harafie (100%)
přidáno přidáno: 30.12.2009 - 12:31
Nejlepší knížka kterou jsem kdy četla!
crow (100%)
přidáno přidáno: 07.01.2010 - 17:12
Souhlasím s Kiddou, četl jsem ji taky velice dávno, ale zanechala ve mně velice silný dojem.
pexeso (90%)
přidáno přidáno: 08.01.2011 - 19:23
Taky souhlasím se vším, co bylo napsáno výše. Já tuhle knížku měla kdysi dávno půjčenou z knihovny a zanechala ve mně silný dojem dodnes. Bavilo mě to od začátku až do konce. Bohužel není nikde k sehnání...

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2020 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek