knihi.cz
...váš on-line čtenářský deník!
knihy autoři čtenáři diskuze
19
hodnoceno 1

Obálka knihy Divadlo krutosti

Terry Pratchett

kategorie fantasy
přidáno přidáno: 30.08.2008

Unikátní sbírka všech povídek Terryho Pratchetta do roku 2004.
Kde koupit knihu Divadlo krutosti?


zapln-lightdalší knihy autora Terry Pratchett
Barva kouzel (87%), Buch! (91%), Carpe jugulum (88%), Čarodějky na cestách (87%), Čaroprávnost (84%), Dámy a pánové (89%), Darwinovy hodinky (77%), Dobrá znamení (87%), Erik (82%), Folklor Zeměplochy (86%), Hrr na ně! (87%), Jen Ty můžeš zachránit lidstvo, Johnny a bomba (85%), Johnny a mrtví (77%), Johnny: Jen ty můžeš zachránit lidstvo (71%), Kdepak je má kravička? (57%), Klobouk s oblohou (85%), Kobercové (75%), Koule (80%), Kuchařka Stařenky Oggové (83%), Lehké fantastično (86%), Lu-Tzeho Ročenka Osvícení 2008 (80%), Magický prazdroj (83%), Malí bohové (86%), Mapa Zeměplochy (90%), Maškaráda (89%), Mort (88%), Muži ve zbrani (90%), Na nepřítele (79%), Na shledanou (80%), Nadělat prachy (90%), Národ (83%), Nefalšovaná kočka (89%), Nevídaní akademikové (85%), Noční hlídka (90%), Nohy z jílu (89%), Nómové 1 - Na cestu (86%), Obléknu si půlnoc (86%), Otec prasátek (89%), Otec prasátek - ilustrovaný scénář (91%), Pastýřská koruna (75%), Pátý elefant (88%), Podivný regiment (85%), Pohyblivé obrázky (87%), Poslední hrdina (90%), Poslední kontinent (87%), Pravda (89%), Průvodce po Zeměploše (93%), Pyramidy (84%), Sekáč (88%), Smrťova říše (88%), Soudné sestry (86%), Strata (81%), Stráže! Stráže! (88%), Stráže! Stráže! (komiks) (77%), Svobodnej národ (83%), Šňupec (87%), Temná strana Slunce (85%), Terry Pratchett - Portfolio (91%), Těžké melodično (87%), To nejlepší ze Zeměplošných diářů a ročenek 1998-2007 (87%), Turistický průvodce po Lancre (90%), Ulice ANKH-MORPORKU, Ulice Ankh-Morporku. Podrobný, a možná dokonce přesný plán proslulého města planety Zeměplocha (90%), Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci (90%), Věda na zeměploše (78%), Velká jízda (73%), Velký boj (68%), Velký let (72%), Výtvarné umění Zeměplochy (94%), Zajímavé časy (89%), Zaslaná pošta (93%), Zeměplošský almanach. Rok Garnáta (80%), Zimoděj (85%), Zloděj času (87%)
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Divadlo krutosti
valda (79%)
přidáno přidáno: 14.01.2011 - 14:41
Soubor pravděpodobně všech Pratchettových povídek do roku 2004.
Moře a malé rybky – klasický příběh o čarodějkách Bábi Zlopočasné a Stařence Oggové, které se chystají na soutěž o nejlepší Trik.
Dvacet centů s obálkou a vánoční přání – vánoční dickensovská, lehce hororová povídka o kočím, který zabloudí ve světech vánočních pohlednic.
Hollywoodská kuřata – krátká zábavná historka o kuřecí evoluci ve světě tvořeném dálničním ostrůvkem.
# IfdefDEBUG + „world/enough“ + „time“ – Scifi povídka o opraváři obleků pro virtuální realitu se zvláštním názvem v podobě kódu v jazyku C. Tahle povídka mě asi bavila nejvíc. Pratchett nastiňuje budoucnost, ve které všichni žijí ve virtuální realitě, naprosto odříznutí od opravdového světa. Běžně používají embedded reality (např. rasisti si z reality vymažou černochy), kopie jejich mrtvých přátel se stávají ve virtuální realitě nesmrtelnými, stejně tak oni sami mohou nakopírovat sebe sama do systému jako vir a žít tak věčně. Vzhledem k tomu, že povídku Terry napsal v roce 1990, tak jsou tam zajímavé pohledy do budoucnosti, které by mě v té době nenapadly, i když do kin už šel třeba Total Recall, a které nyní jsou běžné. Taky konec o lidském vědění je zajímavý.
Trollí most – povídka o tom, jak se stárnoucí barbar Cohen vydá přepadnout trolla na mostě. Nakonec ale společně vzpomínají na staré časy. Vtipný je odkaz na hru Simon Sorcerer.
Kšeft v Hádesu – vtipná povídka o tom, jak se Ďábel rozhodne najmout PR odborníka Crucibla, aby mu pomohl zpopularizovat peklo. Na téhle povídce je zajímavé, že jí Terry napsal už ve 13 letech a byla otištěna v časopise Science Fantasy. Povídka je svižná a zábavná, i když je z ní cítit mládí autora.
Bylo nebylo… a bude? - scifi historka o Mervinovy, který se dostane po nehodě ve stroji času do fiktivního světa Albionu, kde se pokusí poněkud upravit historii.
Vložte medvídka – krátká vánoční historka o Santa Clausovi a počítači, který jediný na něj věřil a chtěl dostat vánoční dárek.
Gramofony noci – povídka o DJ Waynovi, který sbírá všechny ty starý fláky a jednou potká podobného sběratele hudby Smrtě.
Poslední odměna – ze začátku vtipná povídka, jak spisovatele Doggera navštíví jeho hrdina z knížek barbar Erdan
Divadlo krutosti – krátká povídka, kde Ankh-Morporská hlídka vyšetřuje podivnou vraždu.
Inkubác – povídka o 100 slovech, o tom, jak se mágovi nevyvede pomsta na čarodějce pomocí inkuba (mužská podoba sukuby). Spíše krátký vtip.
Z 12-ti povídek se mi nejvíc líbili asi dvě: # IfdefDEBUG + „world/enough“ + „time“ a Vložte medvídka. Ostatní jsou buď klasický průměrný Pratchett, nebo lehce podprůměrné.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek