knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
13
hodnoceno 2

Obálka knihy Abhorsenka

Garth Nix

kategorie sci-fi
přidáno přidáno: 23.08.2008

Devátá dostatek síly měla/Leč Orannis sám byl zbaven světla/Na dvě části zlomen, pod kopec skryt/Kde naplněn záští má věčně bdít.
Tak se zpívá v písni. Ale Orannis, Ničitel, už pod kopcem nebdí. Z podzemního vězení byl vysvobozen a teď se snaží uniknout i ze stříbrných polokoulí, překonat poslední překážku, která mu brání v uvolnění strašlivých sil. Šanci zastavit Ničitele má pouze Lirael, která se právě přihlásila o své dědictví jako budoucí Abhorsenka. Spolu se svými druhy Samem, Nezbednou Fenkou a Mackem musí tuto šanci využít. Pro mladou ženu, která byla ještě před několika dny druhou pomocnicí v clayrské knihovně, je to obtížný, možná dokonce nesplnitelný úkol. Ale Ničitel hrozí zničit veškerý život a je třeba mu překazit plány za každou cenu, třebaže Lirael zatím vůbec netuší jak.
Kde koupit knihu Abhorsenka?

Originální název: Abhorsen

zapln-lightdalší knihy autora Garth Nix
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Abhorsenka
zdenda (70%)
přidáno přidáno: 28.05.2009 - 20:26
Nějak jsem se nemohl začíst. První díly mne téměř ohromily, ale třetí je asi až moc podobný předcházejícím a je až moc předvídatelným. Opravdu nevím, ale nějak mne nezaujal a je podle mě jednoznačně nejslabší.
přidáno přidáno: 03.03.2010 - 23:07
... ale ten konec s tím mečem a ukousnutou rukou - to byl tedy doják... :-) Těžko hodnotit jestli je nejslabší. Každopádně se Nixovi podařilo dát dohromady poměrně zajímavý a promyšlený svět. Rozhodně zajímavé pojetí Výsadní versus volné magie (rozhodně pestřejší oproti standartní bílé / černé).

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek