knihi.cz
...vaše on-line knihovnička!
knihy autoři čtenáři diskuze
122
hodnoceno 6

Obálka knihy Hoši od Bobří řeky

Jaroslav Foglar

kategorie dětská literatura
přidáno přidáno: 04.12.2006

Nejznámější Foglarův román, jehož podnětem se stal tábor Svazu třinácti v roce 1927. Autor v něm dokonale postihuje dětskou touhu po dobrodružství, tajemnu, po kamarádském kolektivu, po životě v souladu s přírodou, apeluje na nejlepší lidské vlastnosti a jejich rozvíjení. Hlavní postavou je vedoucí Rikitan, který dá dohromady partu dvanácti chlapců. Každý je jiný, ale všichni se vzájemně dobře doplňují. Rikitan pro ně vymyslí program, který je vede k fyzické i psychické zdatnosti. Zamilovávají si přírodu, podle zálesáka Roye loví bobříky a aniž si to uvědomují, stávají se čestnými hochy a skvělými kamarády. Ve své klubovně Bobří hrázi i v přírodě spolu prožívají nesčetná dobrodružství. Vyvrcholením je společný tábor ve Sluneční zátoce na Bobří řece, kde dokončují lov bobříků.
Kde koupit knihu Hoši od Bobří řeky?


zapln-lightdalší knihy autora Jaroslav Foglar
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Hoši od Bobří řeky
katuska (95%)
přidáno přidáno: 14.06.2007 - 21:51
má úplně první Foglarovka:)
banter (90%)
přidáno přidáno: 22.06.2007 - 23:28
prostě úvod do Foglara a spolus Vinetouem ke kráse knih vůbec
mathiola (95%)
přidáno přidáno: 26.10.2008 - 13:27
Moje je taky první :) A pořád je to moje srdcovka:) Do Jirky a Vilíka jsem byla strašně zamilovaná (chápejte, bylo mi 9) a nemohla jsem se rozhodnout kdo je lepší, nakonec to vyřešil Mirek :)))
Milwa (100%)
přidáno přidáno: 26.02.2009 - 13:32
Taky moje první foglarovka a zároveň knížka, která mně přesvědčila, že čtení může být i zábava:D pamatuju si den kdy jsem ji dostala k 10tým narozenimám....
zdero (90%)
přidáno přidáno: 05.06.2009 - 20:42
Jsem vděčný rodičům že mi tyhle knížky kupovali a připravili mi krásné chvilky s mými klukovskými hrdiny. Od toho se nedalo odejít, četl jsem vždycky dlouho do noci a potom ve škole usínal. To byly časy.
L_O_U_S (90%)
přidáno přidáno: 15.08.2009 - 19:57
Jaroslav Foglar byl člověk s neuvěřitelnou fantazií a Hoši od Bobří řeky se vyznačují několika nápady, nad kterými zůstává rozum dnešního člověka stát. Lovení bobříků, silný příběh Roye Farella, Zelená příšera, Sluneční zátoka... Ale abych jen nechválil... Vlastním vydání z Bloku z roku 1971, které je plné poznámek pod čarou, podle nichž je každý, kdo neuloví všech třináct bobříků, naprostá nula, slaboch, zbabělec a měl by být izolován od elity bobříkových nadlidí. Nevím, kdo ony poznámky psal (snad ne sám Foglar), ale spíš než přimět k ušlechtilejšímu způsobu života dokáží člověka odradit. Druhá výtka se týká detektivní zápletky se Zelenou příšerou. Když jsem tuhle knihu četl jako desetiletý, neměl jsem tucha, kdo by oním strašidlem mohl být, a Stopařovo odhalení mi vyrazilo dech. Dnes mi tato zápletka přijde neuvěřitelně naivní a průhledná, že se až divím, že mi to tehdy nedocvaklo. Jinak ale smekám před Foglarovou invencí a smyslem pro správný život, který... jsem příliš líný a slabý napodobit. :-)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Hoši od Bobří řeky | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek