knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
31
hodnoceno 2

Obálka knihy V polévce miso

Rjú Murakami

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 08.08.2008

Rjú Murakami, "enfant terrible" současné japonské literatury, patří mezi nejvýraznější představitele japonské moderní prózy. Polévka miso je stejně jako tato kniha zvláštní směsí nasládlého, hořkého, kyselého a slaného. Hlavním hrdinou románu je mladík Kendži, který si na vysněnou cestu do Spojených států vydělává prováděním zahraničních, převážně amerických zákazníků nočním Tokiem. Jeho protipólem je zlověstně tajemný americký turista Frank, který si jej na několik dnů najme pro putování po těch nejpokleslejších podnicích a jehož osobnost vyvolá v Kendžim vlnu strachu a podezírání. Kniha je zároveň profesionálně zpracovaným thrillerem a promyšleným psychologickým románem s bohatým, až vizuálně působícím jazykem. Čtenář, který začne postmoderní balení thrilleru plného krutého násilí a sexu postupně loupat jako cibuli, objeví příběh o samotě, lásce a přátelství. O strachu ze života i smrti. O ztrátě vlastního já. O pokrytectví světa, ve kterém žijeme.
Kde koupit knihu V polévce miso?

Originální název: In za miso súpu

zapln-lightdalší knihy autora Rjú Murakami
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy V polévce miso
fauxthum (95%)
přidáno přidáno: 26.08.2009 - 11:41
Povedených knih na téma násilí a společnost není mnoho a tahle je výborná. Trochu mi připomněla Americké psycho od Ellise, ale to je přeci jenom někde jinde. "V polévce miso" má výborný katarzní účinek. Doporučuji (nejen) milovníkům japonské kultury a umění.
keane1980 (70%)
přidáno přidáno: 07.07.2010 - 15:44
Příběh s odláknutým koncem, ale zajímavou atmosférou. Rozhodně ale nečekejte něco podobného jako od druhého Murakamiho. Tohle je mnohem realističtější a také velmi drsné.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek