knihi.cz
...založte si svůj deník teď!
knihy autoři čtenáři diskuze
7
hodnoceno 2

Obálka knihy Poslední kmotr

Mario Puzo

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 03.05.2008

Napjatá atmosféra uvnitř italské enklávy v newyorském Bronxu. Neúnavní hazardní hráči v kasinech lasvegaského hotelu Xanadu. Kolotoč peněz a sexu ve filmových studiích Hollywoodu...
Don Domenico Clericuzio, jehož rodinný zločinecký klan je právě na vrcholu moci, chce jednou provždy skoncovat s korupcí, podvody a vraždami.
Své největší rivaly, rodinu Santadiovu, vyvraždili Clericuziovi do posledního muže již před lety pečlivě naplánovanou operací. Jejich špatným svědomím zůstala jen Rose Marie Clericuziová a její syn Dante, který vyrůstá v pomstychtivého a krvelačného muže. Rodina kontroluje hazardní hry a sázkové kanceláře všeho druhu, ale zásadně se vyhýbá obchodu s narkotiky. Chce skoncovat s násilím a splynout s řádnou americkou společností. Ale dokážou Pippi, Cross, Petie, Vincent - muži poznamenaní smrtelnými hříchy, překročit svůj stín? Rozhodnou se žít podle všeobecně uznávaných morálních kvalit? Nebo jim ironie osudu pomůže k tomu, po čem toužili?
Vynikající vypravěč, důvěrný znalec prostředí ghett organizovaných gangů a životních praktik malých i velkých gaunerů kombinuje napětí s romantickými prvky, vinu a hřích se satirou, zločin s "rodinnými hodnotami". V ději odehrávajícím se téměř po třicet let mistrně typizuje a dovádí osudy svých hrdinů až do strhujícího závěru, který potvrzuje, že Mario Puzo patří mezi velikány světové literatury.
Kde koupit knihu Poslední kmotr?

Originální název: The Last Don

zapln-lightdalší knihy autora Mario Puzo
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Poslední kmotr
Slashex (80%)
přidáno přidáno: 04.05.2008 - 00:06
Tato kniha mě celkem zklamala. Z názvu by se dalo očekávat, že se bude jednat o klasickou gangsterku. Není tomu tak. Většina děje knihy se promítá v oblasti filmového průmyslu v Hollywoodu, kde se odehrávají různé čachry s penězi a smlouvami. Příběh mafiánské famiglie se objevuje zhruba na pozadí děje a plně vystoupí až v poslední třetině knihy. Pokud si chcete přečíst klasickou gangsterku od M. Puza, kromě Kmotra, sáhněte po Omertě, která má narozdíl od Posledního kmotra napínavý děj a spád.
Fikot (83%)
přidáno přidáno: 26.07.2009 - 20:53
Díky kombinaci prostředí Hollywoodu a Las Vegas vznikla sexuálně nějzvrhlejší Puzova kniha. Motivy mafie je sice zastoupen, popsán, ale v menším měřítku než v jiných knihách. Hlavní je zdůraznění kam až mafie prorůstá.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek