knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
5
hodnoceno 1

Obálka knihy Dědictví ztráty

Kiran Desai

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 29.04.2008

Psychologický román odehrávající se během druhé poloviny dvacátého století v Indii a Americe vypráví příběh lidí, kteří jsou odhodláni splnit si své sny a vydat se na dlouhou cestu, ať již pomyslnou duchovní, či cestu skutečnou.
Ctihodný soudce Džémúbháí Popatlal Patel žije již léta sám. Jeho osamělost naruší jednoho dne vnučka, drobná opuštěná dospívající dívka, která vyrůstala v klášteře vedeném anglickými řádovými sestrami. Její rodiče přišli o život během autobusové nehody, dívenka je tedy sama se svým smutkem. V dědečkově domě se spřátelí nejdříve se stárnoucím kuchařem, teprve posléze její opuštěná duše poznává milostný cit ke svému nepálskému učiteli. Zhruba ve stejné době kdy Sai doputuje k dědečkovi je na cestě za vytouženým štěstím kuchařův syn Bidžu. Ten hledá úspěch a peníze za velikou louží, v Americe. Střídá zaměstnání jedno za druhým, jeho představy však dostávají každým dnem víc a víc na frak. Bidžu totiž není ochoten jako jiní emigranti zapřít svou kulturu, rodinu, sám sebe, aby se byť jen zdánlivě zaprodal úspěchu a penězům.
Kde koupit knihu Dědictví ztráty?

Originální název: The inheritance of loss

zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Dědictví ztráty
Archeix (95%)
přidáno přidáno: 14.03.2010 - 21:48
Postkoloniální román indické autorky psaný anglicky na osudech neúplné rodiny a jejich blízkých ukazuje, jak kolonialismus a následné poangličťování navěky ovlivní život lidí i celé společnosti. Jak šíření euroamerického kulturního vlivu, které neustalo ani po dekolonizaci, zasévá mezi Indy nesváry. A jak se chudí emigranti odjíždějící za výdělkem odcizí domovu a nový nenaleznou. Jak všichni pozvolna různým způsobem ztrácejí identitu.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2021 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek