knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
7
hodnoceno 1

Obálka knihy Odpůrce

Wolfgang Hohlbein

kategorie sci-fi
přidáno přidáno: 14.04.2008

Je sice březen, ale na blížící se jaro to příliš nevypadá. Během cesty pohořím Taunus dojde pojišťovacímu agentovi Brennerovi v autě benzín a řidič a jeho spolujezdkyně – mladičká stopařka Astrid – jsou odkázáni na pomoc tajemného muže, který je odveze do zvláštního kláštera, skrytého na opuštěném místě v lesích. Aby však neočekávatelných událostí nebylo málo, stane se nedaleká americká vojenská základna terčem teroristické akce, jejímž cílem je získání supertajných dokumentů o nové biologické zbrani. Během následné honičky se helikoptéra teroristy Salida i jeho pronásledovatelů zřítí právě na klášter. A tato nehode přivede k životu dění nápadně připomínající biblické Zjevení svatého Jana. Ke slovu se dostávají neuvěřitelné a fantastické věci, lidé zažívají dosud nepoznané a všechno to zřejmě nějak souvisí s tajemstvím, jež mniši v srdci kláštera žárlivě střeží…

Ve svém románu Odpůrce tak jeden ze současných nejčtenějších německých spisovatelů předkládá nejen skvěle komponovaný příběh, ale také svéráznou vizi konce světa a posledního soudu.
Kde koupit knihu Odpůrce?

Originální název: Der Widersacher

zapln-lightdalší knihy autora Wolfgang Hohlbein
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Odpůrce
Maggie (78%)
přidáno přidáno: 15.04.2008 - 17:09
Už druhá knížka od Hohlbeina, kterou jsem četla. Ve srovnání s Druidskou bránou je méně čtivá, není tolik napínavá, ale pořád si drží neustále překvapující příběh s neotřelou zápletkou. Pro nejsprávnější vyložení závěru bych sice potřebovala znát Bibli (hlavně Apokalypsu a Soudný den), ale i jakožto trochu náboženský analfabet jsem si poradila.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek