knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
99
hodnoceno 8

Obálka knihy Tři mušketýři

Alexandre Dumas

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 15.11.2006

Na sklonku války mezi francouzskými katolíky a protestanty se odehrává nesmrtelný příběh čtveřice statečných mužů meče, jejž okořenil autor dvorskými intrikami, romantickou láskou a zejména svou strhující fantazií. Hrdinská dobrodružství báječných mužů řídících se nádherným heslem "Jeden za všechny - všichni za jednoho!". Jeden z příběhů legendární čtveřice "tří mušketýrů", kteří se umějí udatně bít, královsky bavit i náruživě milovat a vrhají se střemhlav do všech nebezpečných dobrodružství.
Kde koupit knihu Tři mušketýři?


zapln-lightdalší knihy autora Alexandre Dumas
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Tři mušketýři
kaminka (100%)
přidáno přidáno: 15.11.2006 - 09:39
Četla jsem už kdysi dávno...dokázala jsem jeden díl přečíst za den a pamatuju si, že jsem četla i při vaření (tažený štrůdl to tenkrát byl...) k dispozici jsem měla vydání z roku 1927...v té době jsem to prostě hltala...teď se jen usmívám...ale doporučuji jako oddychovku...intriky, čest atd.
gaff (95%)
přidáno přidáno: 21.11.2006 - 09:25
Nádherně romantická a svým způsobem vlastně i trochu realistická klasika. Nikdy se ji ale nepodařilo slušně zfilmovat což je velká škoda. Vždycky mě dostanou rozlícení sedláci, kteří chtějí mušketýry ztlouct na jednu hromadu.. A takové situace ve filmových verzích nejsou..
pajonek (100%)
přidáno přidáno: 01.07.2007 - 11:21
samozřejmě, že slušně zfilmován román Tři mušketýři byl....
Tři mušketýři (1961, Les trois mousquetaires), francouzský film, režie Bernard Borderie, snad nejslavnější zpracování Dumasova románu, v hlavních rolích Gérard Barray (d'Artagnan), Georges Descrières (Athos), Bernard Woringer (Porthos), Jacques Toja (Aramis), Guy Delorme (Rochefort), Jean Carmet (Planchet) a další
Výborný film!!!Celkem dobře zachytil atmosféru doby, a jinak tak rozsáhlý román nejde dopodrobna zachytit na filmové plátno
Tři mušketýři z roku 1953 , který natočil André Hunebelle s Marchalem v roli d'Artagnana a hlavně skvělý výkon , který podal Bourvil, jako Planchet je bez debat ............
přidáno přidáno: 08.01.2009 - 20:03
Báječná, četla jsem ji strašně dávno o prázdninách, ale i ted´, pokud chci snít a nemyslet, tak není nic lepšího. Je to klasika z dětsví jako Vinnetou a Šípy a tak...
Archeix (95%)
přidáno přidáno: 02.04.2010 - 20:25
Romantický historický román z doby vlády Ludvíka XIII. psaný pro méně náročné čtenáře se stal vzorem, jak má dobrodružný román vypadat. Vyprávění o královských mušketýrech a jejich činech je plné rozhodných a statečných mužů rytířského chování toužících po dobrodružství, krásných a chytrých žen různého charakteru a postavení, nečekaných zápletek a překvapivých příhod; vystupuje v něm řada historických postav a dochází ke známým událostem; neklade však důraz na historickou věrnost, nýbrž na zábavnost a výchovnost.
Čím je román dodnes ojedinělý, je vypravěč. Nevzpomínám si na autora, u něhož by byla tak patrná radost z vyprávění, ba dokonce zjevnost toho, že ho při psaní hrdinové svým chováním a jednáním překvapují. Je totiž nucen řadu jejich činů ospravedlňovat („Ostatně byli bychom v neprávu, kdybychom posuzovali motivy jednání v jedné době z hlediska doby jiné. To, co by dnes vrhalo hanu na čestného muže, platilo tehdy za docela prosté a přirozené.“). I jinak je kvůli svému zaujetí vypravěč často přítomen: obrací se ke čtenáři („Naši čtenáři však mohou být klidni: zapomíná-li d’Artagnan na svého pana domácího /či jen dělá, jako by zapomínal, pod záminkou, že neví, kam ho odvedli/, my na něho nezapomínáme a víme, kde je.“), zasvěcuje své posluchače („Nutno však poznamenat, že ženy ji – tj. naivní drsnost u mužů – mají raději než uhlazenou zdvořilost, neboť odkrývá mimoděk pravé smýšlení a je důkazem, že cit převládl nad rozumem.“), vše hodnotí („Základním rysem povahy páně Bonacieuxovy byl hluboký egoismus smíšený se špinavou lakotností, celek pak byl okořeněn bezmeznou zbabělostí. Láska, kterou v něm vzbuzovala jeho mladá žena, byl cit zcela druhotný...“). Tato vášnivost ho výrazně s hrdiny sbližuje a zabraňuje mu vykreslit jednotlivé postavy černobíle. Na všech nalezneme rysy jak kladné, tak záporné (i d’Artagnanovi se stane, že při útěku od mylady nechá na holičkách služku Ketty, která mu předtím pomohla; i nejprohnanější intrikán Richelieu je rozvážný a svým způsobem uznalý muž, kterému o něco jde). Vesměs všichni působí velice lidsky a vypravěči proto snadněji věříme, že lidé takoví mohou být. Čtenářský zážitek je pak (v patřičném věku) o to silnější.
kabickovak (100%)
přidáno přidáno: 02.03.2011 - 18:21
Tato knížka se mi velice líbila. Příběh vyprávěl o třech mušketýrech, jejich příteli d´Artagnanovi a jejich dobrodružstvích. Myslím si, že autor napsal toto dílo, protože nám chtěl ukázat, jaké to v té době bylo, ale také si to samozřejmě trochu upravil, aby knížka měla pořádnou zápletku. Někoho by to třeba bavilo i bez úpravy – jen fakta, ale Dumas to psal pro lidi a chtěl, aby se jeho knížka četla. Nikdy jsem nečetla podobnou knížku. I když je tak stará, tak mě zaujala a bavila mě od samého začátku až do konce.Určitě jí mohu doporučit čtenářům, kteří mají rádi dobrodružnou literaturu a těm kteří se chtějí něco dozvědět o této době.
Jimmy (95%)
přidáno přidáno: 17.11.2011 - 12:45
Klasické dílo, které mě naprosto ohromilo. Vynikající příběh (nejen) o čistém přátelství čtyř odvážných, chytrých a vznešených mužů-mušketýrů, který mě bavil opravdu od první do poslední věty. Postavy jsou výborně vykreslené, žádná z nich není černá (dokonce ani pan kardinál Richelieu), ani bílá, čehož si velmi vážím a oceňuji to.
Výbornou a výjimečnou Dumasovu práci shrnul dva příspěvky přede mnou uživatel Archeix, nemám co dodat.

PS. Dobová mluva mě dokonce ovlivnila natolik, že jsem jednu chvíli skutečně psal velmi podobně (na to přišla přítelkyně ;-)).
gabio02 (100%)
přidáno přidáno: 08.01.2012 - 11:49
Je to moje nejoblíbenější knížka. K jejímu prvnímu přečtení mě přinutil muzikál a od roku 2008 jsem ji přečetla snad 5krát. Já osobně si myslím, že spojením 4hlavních hrdinů by vznikl muž snů. Z ženských postav mám rádan Mylady. Knihu si určitě znova přečtu.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek