knihi.cz
...nevíte co číst? Poradíme!
knihy autoři čtenáři diskuze
4

Obálka knihy Rytířský úsvit

Piers Anthony

kategorie sci-fi
přidáno přidáno: 03.01.2008

Třetí a závěrečný díl ze série "The Apprentice Adept"
Anotace:
Stile žije ve dvou odlišných světech. Na Protonu, planetě technické a poživačné civilizace je otrokem, který se věnuje Hře. Na Fázi, ovládané magií, je jednou z rozhodujících bytostí: Modrým adeptem, pánem kouzel a vládcem jedné z říší.
Jako všichni lidé je i Stile ukotven v obou světech a osud v jednom zrcadlí osud v druhém. Zdánlivě složitý filosofický námět o rozdvojení duše každého z nás zvládá Piers Anthony s neuvěřitelnou bravurou. Utkání v protonské Hře jsou stejně napínavá jako Stilův boj s jinými adepty a mýtickými bytostmi na Fázi.
Po mnoha příkořích se Stile konečně dočkal úspěchů: získal svou vytouženou Modrou paní na Fázi, na Protonu je blízko konečnému vítězství ve Hře: to mu zaručuje neuvěřitelný skok z bezprávného postavení otroka mezi privilegované Občany.
Stile, malý muž, obdařený suchým humorem, nikdy neselhávající věcností a vzácným spojením s heroickou statečností si v obou světech vede dobře. Zdá se, že jeho úspěchu nestojí nic v cestě. Vztahy paralelních světů jsou však hluboce poznamenány. Nerovnováha ve prospěch Protonu vysává energii z Fáze. Mýtus jednorožců, vlkodlaků a trolů je ohrožen v samém srdci svého bytí. A s tímto mýtem i Stilova milovaná Modrá paní.
Stile, odrážející tvrdé útoky na Protonu, se pokusí zasáhnout do odvěkého spojení obou světů. Aby je pochopil, musí se poradit se samotným Orákulem, který ví o světě nejvíc.
Podaří se mu zabránit neodvratnému zániku? ANO!
Piers Antohony použil svého nevšedního vypravěčského nadání k tomu, aby stvořil situaci v žánru fantasy dosud nevídanou. Zdánlivě neřešitelné problémy řeší s takovou jistotou a přesvědčivostí, že nezbývá, než Rytířský úsvit zařadit mezi vskutku klasická díla.
Kde koupit knihu Rytířský úsvit?

Originální název: Book Three: The Apprentice Adept
Štítky: fantasy

zapln-lightdalší knihy autora Piers Anthony
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Rytířský úsvit

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek