knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
52
hodnoceno 4

Obálka knihy Blade Runner - Sní androidi o elektrických ovečkách?

Philip K. Dick

kategorie sci-fi
přidáno přidáno: 20.08.2006

Jeden z nejslavnějších sci-fi románů. Rick Deckard je policejním agentem pověřeným likvidací lidských replikantů, dokonalých reprodukcí člověka, používaných pro práci na kolonizovaných planetách. Schopnost empatie a lásky má údajně odlišovat androida od člověka, znamená proto kritérium při selekci podezřelých. Dickovi se v tomto románu podařilo vykreslit velice temný a přesvědčivý svět technicistní budoucnosti, ve které už téměř neexistují živá zvířata, jen umělá, a aby si člověk koupil živé zvířátko, musí si vydělat hodně peněz – třeba likvidací replikantů.
Kde koupit knihu Blade Runner - Sní androidi o elektrických ovečkách??

Originální název: Do Androids Dream of Electric Sheep?
Počet stran: 220

zapln-lightdalší knihy autora Philip K. Dick
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Blade Runner - Sní androidi o elektrických ovečkách?
haufi (89%)
přidáno přidáno: 02.05.2009 - 13:36
Perfektní sci-fi... KLASIKA
Stanley (100%)
přidáno přidáno: 14.03.2010 - 21:39
Nejlepší kniha, co jsem od Dicka četl. Spousta nápadů, skvělá atmosféra beznadějné budoucnosti. Na Zemi zdecimované posledním jaderným konfliktem přežívá hrstka lidí. Všudypřítomný spad, hrozba degenerace, pravidelné lékařské prohlídky, ti odvážnější už dávno emigrovali na Mars.
matman (60%)
přidáno přidáno: 13.07.2010 - 19:40
Jsem fanda filmu a tak jsem se na knihu dost těšil. Ze začátku se kniha četla velice dobře, všímal jsem si společných detailů s filmem a zároveň objevoval drobnější příběhy a části ve světě Blade Runner. Ale když jsem se postupně dostával dál, připadala mi kniha čím dál slabší. Postavy se chovaly stále divněji, příběhu stále ubýval spád. Největším zklamáním pak finální akce se zbylými androidy. Ve filmu je to asi nejlepší scéna, ale v knize je odbyta dvěma stránkami. Stejně tak úplně chybí třeba setkání Battyho s Tyrellem (v knize Rosen) a celá postava Roye Battyho tady nemá ani zdaleka takové charisma. Kniha zkrátka nemá pořádnou gradaci, je v ní málo zajímavých momentů, a to bohužel polemizování o životě a lidskosti (které se tu navíc dost opakuje a časem mi to už přišlo mírně otravné) nezachrání. Z knížky mám tedy dost rozporuplné pocity, na druhou stranu mi teď přijde film ještě lepší, když vím, co všechno pro něj autoři vymysleli.
MonaLisa (90%)
přidáno přidáno: 25.09.2014 - 13:31
Mám to přesně naopak. Film mě zklamal, označila bych ho za obyčejnou střílečku. Kniha je prakticky o něčem úplně jiném. Je to prostě věc názoru :o)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Blade Runner - Sní androidi o elektrických ovečkách? | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek