knihi.cz
...vaše on-line knihovnička!
knihy autoři čtenáři diskuze
69
hodnoceno 11

Obálka knihy Padesát odstínů šedi

E.L. James, Eberhard Urban

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 08.10.2012

Studentka literatury Anastasia Steel má za úkol zpracovat rozhovor s úspěšným a bohatým podnikatelem Christianem Greyem (Grey = angl. šedý, odtud název knihy 50 odstínů šedé)
Na domluvenou schůzku přijde muž, který Anastasii neuvěřitelně přitahuje. Je okouzlující, krásný, neuvěřitelně chytrý, svůdný a hrozivý. Nezkušená a nevinná dívka poprvé zažívá pocit, že nějakého muže chce.
Z jedné strany ji odrazuje jeho záhadná rezervovaná osobnost a z druhé strany se mu strašně touží přiblížit.
Starší a zkušený Christian není schopen odolat klidné kráse, důvtipu a nezávislému duchu mladé dívky.
Ať chce nebo ne, musí si přiznat - touží po ní, chce ji...ale za svých vlastních podmínek.
Anastasia je šokovaná i vzrušená Christianovými nezvyklými erotickými chutěmi. Váhá, ale není schopná mu odolat.
Vášnivý živočišný vztah odkrývá jejich tajemství i temné sexuální touhy.
Víc si můžete přečíst v mistrně napsaném erotickém románu Padesát odstínů šedi.
Kde koupit knihu Padesát odstínů šedi?

Originální název: Fifty Shades of Grey
Počet stran: 606
Původní cena: 399 Kč

zapln-lightdalší knihy autorů E.L. James, Eberhard Urban
zapln-lightantikvariát
mailbox Alicka  nabízí za 200 Kč [20.11.2013]
nabízím novou, nepoškozenou
mailbox Petulaa  nabízí za 250 Kč [21.01.2013]
Jednou čtená,jako nová

Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Padesát odstínů šedi
Kacenka (100%)
přidáno přidáno: 05.11.2012 - 14:09
Přiznám se, že mě tento žánr zajímal. Kniha je napsaná velmi čtivě, 100 stran se přečte jako nic. Sama jsem knihu přečetla za jeden víkend. Velmi zajímavá. :)
Dadula118 (70%)
přidáno přidáno: 20.11.2012 - 07:10
lehké,čtivé oddychové,ale vcelku o ničem
Goldiex (95%)
přidáno přidáno: 08.01.2013 - 23:53
Z literárního hlediska je to spíš brak. Tak trochu červená knihovna o tom, kterak krásný, mladý a pekelně bohatý princ přicválal na bílém koni a projevil zájem o celkem obyčejnou a chudou skromnou dívku. Navíc autorka neoplývá zrovna košatým jazykem a mnoho scén je tu popisováno téměř totožnými výrazy. Jenomže - za a) zkuste popisovat erotické scény na šesti stech stránkách pokaždé jinak a za b) si uvědomte, že ten princ má i svoji stinnou stránku a ten jeho kůň není zase až tak bílý... Nakonec nemůžu hodnotit jinak než vysoko, protože ve finále má tahle knížka přesně to, co má mít - je plná napětí, čte se jedním dechem, vyvolává emoce a člověk se nemůže dočkat dalšího dílu...
cora (30%)
přidáno přidáno: 17.01.2013 - 23:45
Poháněna morbidní zvědavostí, jsem se rozhodla přečíst tento opus, minimálně proto, abych věděla, čím se momentálně mohutně opovrhuje. A má vnitřní bohyně po přečtení pláče (čtenáři vědí). Nemuselo by se jednat o takovou otravu (kniha nikterak nevybočuje z jiných tohoto žánru, a to ani díky pornografickému obsahu, koneckonců dnes je sex prakticky všude – vážně to někoho šokuje?), kdyby byla napsána lépe, a ne jako článek z webovek pro ženy. A také nebýt iritujících hlavních hrdinů. Ten chlap má snad všechno – od složitého dětství až po vrtulník. Jediné čím se liší od prince z Pohádkova, je jeho sbírka bičíků. Samozřejmě, že od románu pro ženy nikdo nečeká realitu, ale všechno má své meze. A hlavní hrdinka je sebepodceňující fňukna, jejíž inteligenci má očividně dokazovat fakt, že čte britské klasiky. To jako vážně? Možná, kdyby na tom autorka trochu zapracovala a zkrátila to (na co trilogie?) mohlo by se jednat o celkem slušnou oddechovku. Myslím, že vydavatelství mělo seknout bičíkem jí a nechat text doladit. Nebýt takového PR, tak celý náklad dávno leží na hřbitově zapomenutých knih.
Ilona (85%)
přidáno přidáno: 23.01.2013 - 19:55
Kniha se četla opravdu pěkně. Jen pokud se na ní podívám z nadhledu, tak mám pocit, že jsem zřejmě čekala něco víc. Možná je to tím, jak se o knize všude mluví. Nebo už jsem možná rozmazlená jinými, daleko lepšími knihami....mám pocit, že kdybych jí nepřečetla o moc bych se neochudila.
Moonrose (69%)
přidáno přidáno: 03.02.2013 - 12:40
Twilight pro dospělé. Čekala jsem to tedy o dost zvrhlejší. Kniha mě zklamala.
katuska (25%)
přidáno přidáno: 06.03.2013 - 12:04
Naprostý souhlas s Corou, má vnitřní bohyně po dobu čtení recenze souhlasně přikyvovala. Při čtení mi nejvíc bylo líto všech stromů, které musely padnout na fyzická vydání tohoto skvostu.
drnda (45%)
přidáno přidáno: 01.07.2013 - 08:54
Bezesporu mezi Harlequiny, které čítávala babička by se našla hodnotnější literatura. Je to napsané čtivě, ale to je tak všechno. Příběh je nereálný dost plytký, Ana je trochu tele a nezachrání to ani barvité popisování sexuálních praktik.
LuciLu (10%)
přidáno přidáno: 19.02.2014 - 12:43
Vzdala jsem to po dospění k momentu, kde je popsána ta smlouva. To mě fakt dostalo a odmítám to číst dál. Sice nemám nic proti lechtivému žánru, ale musí to mít hlavu a patu, tohle fakt nemá.
přidáno přidáno: 03.04.2014 - 20:19
Po všech nadšených ohlasech od mých kamarádek, jsem se na tuhle knihu fakt těšila. Nicméně, stejně jako čtenářka Ilona, jsem od toho čekala víc. Ne, že bych knihu označovala za brak, prvních snad 200 stran jsem přelouskala jako nic, ale prostě mě to neuchvátilo tolik jako jiné. Ale i tak to byla příjemná knížka, protože je člověk v neustálém napětí, jak to nakonec dopadne a pro co se hrdinka rozhodne.
Lada.. (100%)
přidáno přidáno: 09.11.2014 - 20:16
Na knihu jsem si přečetla spíše negativní názory, takže jsem do ní šla ze zvědavostí, ale i s tím, že to asi opravdu kravina bude... Od první stránky jsem příběh Anastasie a Christiana hltala a od knihy jsem se nemohla odpoutat, dokud jsem nedočetla poslední stránku třetího dílu. - Ale pokud bych měla být objektivní, tak musím plně souhlasit s názorem Goldiex.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Padesát odstínů šedi | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2020 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek