knihi.cz
...vaše on-line knihovnička!
knihy autoři čtenáři diskuze
8
hodnoceno 1

Obálka knihy Sestřenky

Andrzej Pilipiuk

kategorie sci-fi
přidáno přidáno: 11.11.2007

Stanislava Krušewská, Kateřina Krušewská a Monika Stěpankovic. Tři dívky, vzhledem víceméně patřící do kategorie mladých děvčat od dospívající Moniky až po kantorsky vyhlížející Stanislavu, jsou přesto každá jiná. Každá nosí v sobě nějaké tajemství, které ji vyčleňuje z normální společnosti, všechny se snaží být nenápadné a zapadnout do společnosti. Jenže jejich tajemství je ale ze společnosti vyčleňují. Nakonec naleznou společný průsečík svých zájmů – alchymistu Sedzivoje. A s ním i jeho – a také jejich – nepřátele.
Andrzej Pilipiuk v této knize osvědčil svůj svérázný humor. Není tu tak třeskutý jako v povídkách s Jakubem Vandrovcem, je decentní a jen tiše probublává příběhem, osvěžuje jej a výrazněji vystupuje jen v reinkarnaci Velkého Grafomana, kterého již známe i z příběhů Jakuba Vandrovce.
Žánrově je tato kniha nezařaditelná – přestože v ní pobývají upíři a alchymisté, vše je podáno bez špetky magie, jako něco samozřejmého a není tomu upíráno vědecké vysvětlení – které ovšem v příběhu chybí stejně jako explicitní kouzla a magie. I to vysvětlení původu kamene mudrců je více vědecké než magické...
Kde koupit knihu Sestřenky?


zapln-lightdalší knihy autora Andrzej Pilipiuk
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Sestřenky
orson (85%)
přidáno přidáno: 08.02.2012 - 15:28
Příjmená oddechovka - nic jsem od ní nečekal, chtěl jsem jen přečíst nějakou jinou knihu autora Jakuba Vandrovce, takže výsledek mě mile potěšil a pobavil, neboť kniha opět obsahuje upíry ... nějak jsem v poslední době těch upírských knih četl až moc.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek