knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
30
hodnoceno 2

Obálka knihy Nabarvené ptáče

Jerzy Kosinski

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 10.11.2007

Žil, byl v jednom velkém polském městě malý kluk. Bylo mu šest let a psal se rok 1939. Vystrašení rodiče poslali své dítě na venkov, aby tam válku v nějaké náhradní rodině v bezpečí přečkalo. Snědý kluk s černými vlasy a tmavýma očima, podezřelý z toho, že je žid nebo cikán, není nikde vítaný. Je symbolem nepřítele německé říše a pověrčiví venkované v něm vidí vyslance zla, který k sobě přitahuje smůlu a neštěstí. Chlapec nikde dlouho nevydrží a je nucen putovat z vesnice do vesnice a chránit si holý život. Popisuje a vypráví, jednoduše a přímočaře, všechno, co vidí. Kromě toho, že je sám drasticky bitý a týraný, je navíc i svědkem mnoha krutostí, kterých jsou lidé s obludnou vynalézavostí schopni se na sobě navzájem dopouštět. Ponižování lidské důstojnosti, fyzické násilí a mučení nezná hranic. Malý poutník, jako hrdina nějaké strašlivé pohádky, pošramocený na těle i na duši válku nakonec přežije, dočká se osvobození, pohřbí Boha i ďábla a přilne k vojákům Rudé armády, které ho učí o Stalinovi a komunismu, a shledá se dokonce i s rodiči. O šťastném konci však nemůže být ani řeč.
Kde koupit knihu Nabarvené ptáče?
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)


zapln-lightdalší knihy autora Jerzy Kosinski
zapln-lightantikvariát
mailbox thrixie  shání  [09.07.2008]
Sháním tuto knihu.

Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Nabarvené ptáče
přidáno přidáno: 02.06.2011 - 14:40
Nedočetla jsem, neměla jsem sílu. Ne že by kniha nebyla dobře napsaná, ale tolik krutosti, násilí a mučení v jedné knížce, bylo na mě dost.
Pavel (80%)
přidáno přidáno: 10.10.2011 - 18:39
Opravdu, jedná se o nepřetržitý proud týrání, ponižování a bití, kterým si musí dětský hrdina projít jen proto, že je sám, bez rodičů a odlišný. Popis vesnice a jejích zvyků a pověr mi připadá podobný jako v Želarech. Jedná se rozhodně o velmi sugestivní knihu, i když velmi krutou...

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek