knihi.cz
...nevíte co číst? Poradíme!
knihy autoři čtenáři diskuze
2

Obálka knihy Machiavelli - Nepochopený muž

Michael White

kategorie biografie, paměti
přidáno přidáno: 10.11.2007

Všeobecně uznávaný životopisec Michael White nás v této seriózním výzkumem podložené knize seznamuje s Machiavelliho životem a vysvětluje, jak byly jeho myšlenky po dobu pěti set let ne správně chápány a zneužívány.
Déle než pět set let zní Machiavelliho jméno světem politiky a moci. Byl to výjimečný muž žijící ve výjimečné době brilantní myslitel a teoretik, ale také skvělý diplomat. Osobně poznal řadu nejvýznamnějších postav renesance, od králů po papeže, od tyrana Cesara Borgii až po velkého umělce a předchůdce moderní vědy Leonarda da Vinci. V roli tajemníka florentské vlády cestoval po Evropě, ale když byla roku 1512 tato vláda násilím svržena a k moci se znovu dostali Medicejští, velký republikán Machiavelli ztratil práci, byl nařčen z pobuřování, uvězněn a mučen.
Později byl propuštěn, ale protože mu Medicejští dál nedůvěřovali, stáhl se na venkovskou usedlost a rozhodl se svěřit své obrovské zkušenosti papíru. Výsledkem byl Vladař, jedno z nejvýznamnějších a nejtrvalejších děl západní literatury, které se už přes půl tisíciletí objevuje ve stále nových a nových vydáních. Přesto přinesl Vladař Machiavellimu za jeho života jen samé svízele a což je ještě podstatnější i pro budoucí generace opatřil svého tvůrce cejchem zkaženého, mocichtivého démona, jehož díla podněcují tyrany k vraždění a útlaku.
Kde koupit knihu Machiavelli - Nepochopený muž?


zapln-lightdalší knihy autora Michael White
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Machiavelli - Nepochopený muž

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Machiavelli - Nepochopený muž | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek