knihi.cz
...nevíte co číst? Poradíme!
knihy autoři čtenáři diskuze
16
hodnoceno 5

Obálka knihy Číňan

Henning Mankell

kategorie dobrodružství, napětí
přidáno přidáno: 28.11.2011

Jednoho chladného lednového dne je v ospalé vesnici na severu Švédska nalezena oběť brutální vraždy. Celá víska je hrozivě klidná a opuštěná. A tiché domky vzápětí vydají své tajemství: zločin, jaký dějiny švédské kriminalistiky nepamatují.

Když se o masakru dočte soudkyně Birgitta Roslinová, uvědomí si, že ji s místem pojí rodinná vazba, a rozhodne se pátrat na vlastní pěst. Jejími jedinými vodítky jsou přitom deník z devatenáctého století a červená stužka nalezená v nedalekém lese.

Birgitta postupně odkrývá příběh pomsty, který sahá víc než sto let do minulosti a propojuje Čínu a Ameriku devatenáctého století s moderním Švédskem a Pekingem. Vyprávění zavede čtenáře do zapadlých končin severního Švédska, do nejvyšších pater čínské politiky i do slumů v dnešním Mosambiku. Šokující rozuzlení se chystá v čínské čtvrti v Londýně.

Číňan je strhující a vysoce aktuální politický thriller. Zároveň však neslevuje z důmyslně propracované detektivní zápletky. Henning Mankell tímto románem potvrzuje pozici jednoho z nejslavnějších severských autorů detektivek, kterou si drží už od devadesátých let.

--------

V Číňanovi nejde v první řadě o vyřešení vraždy, ale o polemiku — proti masovému úpadku švédské společnosti, ale také proti současnému působení Číňanů v Africe, kde národ, hladový po energii, vyčerpává přírodní bohatství.
Kde koupit knihu Číňan?

Originální název: Kinesen
Počet stran: 512
Původní cena: 314 Kč

zapln-lightdalší knihy autora Henning Mankell
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Číňan
Dalimoni (100%)
přidáno přidáno: 06.12.2011 - 21:22
Je pravda, že ze severských knih je teď jak hub po dešti, tato ale patří mezi ty lepší kousky. Thriller, kriminální zápletka, politické okolnosti rostoucí Číny a do toho příběh, který se prolíná časoprostorem, který čtenáře drží v napětí od začátku až do konce. Od Mankella je to má první kniha a opravdu mě nadchla, jak příběhem, tak stylem vypravování, prolínání historických událostí se současností, prostě vším. Určitě doporučuji.
Pavel (55%)
přidáno přidáno: 30.05.2012 - 10:13
Přišlo mi to celé uměle vykonstruované - stane se zločin a má ho na svědomí Číňan. To by ještě šlo. Hlavní hrdinka se o případ začne zajímat (o jejím propojení se zavražděnými je škoda mluvit) a zrovna náhodou je její kamarádka ze studií sinoložka. A zrovna náhodou letí na služební cestu do Pekingu, kde zrovna náhodou žije strůjce celého případu. Mezi 20 miliony obyvatel se hlavní hrdince povede potkat se sestrou muže, který má všechno na svědomí. Je to prostě příliš těžce uvěřitelné. K tomu se přidávají ještě únavné maoistické rozmluvy, které nás asi mají obohatit o nějaká historická fakta. Bohužel zbytečně brzdí děj. Takže zas takový zázrak to není.:-)
Mirka09 (90%)
přidáno přidáno: 01.10.2012 - 19:09
Souhlasím s Pavlem. Dost vyumnělkované přesto čtivé a napínavé avšak Larsson nebyl překonán.
petricka2 (95%)
přidáno přidáno: 24.01.2013 - 18:56
Kniha se mi moc líbila...především bych chtěla vyzdvihnout vzájemné prolínání jednotlivých částí knihy, které z ní dělá velice originální detektivní román...
jitulka (90%)
přidáno přidáno: 19.03.2013 - 17:15
Zajímavá kniha.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2019 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek