knihi.cz
...čtenáři všech žánrů spojte se!
knihy autoři čtenáři diskuze
9
hodnoceno 3

Obálka knihy Steve Jobs

Walter Isaacson

kategorie biografie, paměti
přidáno přidáno: 06.11.2011

Based on more than forty interviews with Jobs conducted over two years—as well as interviews with more than a hundred family members, friends, adversaries, competitors, and colleagues—Walter Isaacson has written a riveting story of the roller-coaster life and searingly intense personality of a creative entrepreneur whose passion for perfection and ferocious drive revolutionized six industries: personal computers, animated movies, music, phones, tablet computing, and digital publishing.
Kde koupit knihu Steve Jobs?

Originální název: Steve Jobs
Počet stran: 656
Původní cena: 350 Kč

zapln-lightantikvariát
mailbox Ceri  nabízí za 200 Kč [01.09.2014]
Jednou přečtená :)

Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Steve Jobs
Michy91 (90%)
přidáno přidáno: 30.06.2012 - 19:16
Knížka rozhodně stála za to, i když na můj vkus se občas objevily někdy opakující se části, a někdy takové zdlouhavé pasáže...každopádně doporučuji, pochopila jsem díky ní blíž to, jaká osobnost Jobs byl, i proč prosazoval filosofii, kterou Apple razí, a proč tuto značku spousta lidí vnímá jako svůj kult... :)
Dodatečná úprava: občas se v českém textu vyskytují zvláštní překlady (počeštěné fráze z angličtiny, řekla bych...), ale číst se to rozhodně dá :)
keane1980 (75%)
přidáno přidáno: 08.09.2012 - 18:12
Výborně napsaný životopis o geniálním hajzlovi. Chvílemi se ale dost opakuje, furt někoho prudí, někoho potkává, někomu nadává (no ale je to životopis, že). Víc mě vadilo, že se víceméně vynechala historie macbooků a kdovíčehoještě.
Saturnin (88%)
přidáno přidáno: 19.01.2014 - 23:12
1) Překlady jsou OK. Ne každý, kdo to čte je IT Geek (například Cloud přeložený jako "oblak" je v pohodě.

2) Souhlasím s tím, že sem leccos opakuje, hlavně to o tom souboji integrovaného systému Applu a otevřeného systému Microsoftu.

3) Na můj vkus je tam hodně chyb - překlepů a různých opakujících se slov. Jako kdyby tu knihu nečetli pro kontrolu dost důkladně.

4) Obsahově ale geniální. Ukazuje to Jobsovu povahu, ale i úplné začátky počítačů. Jak to v Sillicon Valley všechno začínalo. Zajimavé je to, jak se ti lidé znají s prezidenty, jak si navzájem kradou nápady, jak dosahují to, co chtějí. Šokující jsou ty pasáže, jak pracují desítky hodin týdně, víkendy, noci. A pak se to hezky zrcadlí v tom, že zdraví máme jen jedno...rakovina, konec. Zajímavé je také to, že Jobs se vůbec nevěnoval filantropii - jeho vztah k penězům je celý takový zvláštní. A jsem rád za tu pasáž o Pixaru a jeho filmech. To je super "vedlejší produkt" Jobsova snažení. Mám filmy od Pixaru moc rád.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2020 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek