knihi.cz
...čtenáři všech žánrů spojte se!
knihy autoři čtenáři diskuze
2

Obálka knihy Tvář

Pierre Boulle

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 14.10.2011

V knize Tvář se odehrává vnitřní drama člověka rozpolceného mezi své ego a povinnost. Pierre Boulle, známý francouzský prozaik, byl ovlivněný především druhou světovou válkou. Psal napínavé, špionážní a sci-fi romány, používal atraktivní zápletky hlavně k vyjádření názorů a postojů hlavních postav, zachycení atmosféry doby, a také touhy po spravedlnosti a vítězství zdravého rozumu.
Ztratit tvář, to je pro komisaře Berthiera ta největší potupa. Celý život si pečlivě pěstuje bezúhonný image, sám se pokládá za neúplatného a čestného člověka, je tím až posedlý a je schopný udělat vše, aby si nepokazil pověst.
Na jihu Francie v malém městečku Bergerane se toho mnoho neděje. Komisař Berthier vede klidný život, až do okamžiku kdy se stane svědkem nešťastné nehody. Před jeho očima utone mladá dívka, on dokáže jen přihlížet a není schopen pohybu. Uvědomuje si, že neschopen ji zachránit, ale strach o vlastní osobu je silnější. Dívka zemře a on zbaběle prchá.
Celá záležitost je hodnocena jako zločin a Berthier je pověřen vyšetřováním. Nedokáže se přiznat. Bude však schopen odsoudit nevinného člověka?

Co zvítězí, spravedlnost nebo sobectví?
Kde koupit knihu Tvář?

Počet stran: 176

zapln-lightdalší knihy autora Pierre Boulle
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Tvář

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek