knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
0

Obálka knihy MEG: Zajatci z pravěkého moře

Steve Alten

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 06.03.2011

Pod Filipínskou tektonickou deskou leží pravěké moře Panthalassa s původními obyvateli – ohromnými predátory. Megalodon, jeden z nich, je chován v zajetí v mořském akváriu v Monterey, jeho mláďata v akváriu v Dubaji. Čtenář může sledovat hrůzné epizody spojené s chovem nebezpečného dravce, a napínavou cestu ponorky do hlubin Panthalassy s úkolem objevit a chytat další dosud neznámé exempláře z „pradávných vod“.

Mořské akvárium v Monterey, jehož část pod otevřeným nebem se uspořádáním podobá fotbalovému stadionu, chová rodinu megalodonů, samici a mláďata. Doba krmení původně pravěkých žraloků v ohromné nádrži je show, na kterou se chodí dívat tisíce diváků. Potíže nastanou, když se z nepochopitelných důvodů samice rozzuří a ohromná vlna, kterou způsobí, srazí jednoho z krmičů do nádrže a žralok ho zabije. O dvě z mláďat projeví zájem majitelé mořského akvária v Dubaji, kteří chtějí získat a předvádět další pravěké mořské živočichy, hlavně predátory. David Taylor, syn majitele montereyského akvária, zkušený pilot hlubokomořské ponorky, se do Dubaje vypraví. Aby ulovil tyto predátory, je nucen vydat se do pravěkého moře Panthalassy do hloubky několika tisíc metrů. V Monterey mezitím dojde k další tragédii potápěčů, pracujících v nádrži. Stranou nezůstanou ani bojovníci za práva zvířat, kteří se snaží dosáhnout toho, aby megalodoni byli puštěni na svobodu.
Na naléhání Arabů se David vypraví do podmořské laboratoře pro mapy Panthalassy, které tam kdysi zanechal jiný badatel. Absolvuje nebezpečnou cestu na dno „podmořského moře“ Panthalassy, hemžícího se ohromnými predátory, během které je jeho ponorka vážně poškozena a David, spolu se svou společnicí, která obsluhuje sonar, v laboratoři uvíznou a hrozí, že jim dojde vzduch. Davidův otec se je vypraví zachránit v miniponorce vybavené robotickým ramenem; je třeba laboratoř zavěsit na lano a vytáhnout tisíce kilometrů nahoru na hladinu. Jeho sestup do Panthalassy se promění v závod s časem a je stejně napínavý a nebezpečný jako sestup jeho syna.
Děj vrcholí dalšími tragédiemi, provázejícími pokus o utajené propuštění mláďat megalodonů na svobodu. Megalodoni se nakonec ocitnou v otevřeném moři a je otázka, jak se zařadí do života a do potravního řetězce, pravděpodobně v Marianském příkopu.

Román Zajatci z pravěkého moře patří do série MEG a navazuje na knihu MEG: V pradávných vodách, vydanou nakladatelstvím BB/art v roce 2005.
Kde koupit knihu MEG: Zajatci z pravěkého moře?

Originální název: Meg: Hell’s Aquarium
Série: Meg (4.)
Počet stran: 400

zapln-lightdalší knihy autora Steve Alten
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy MEG: Zajatci z pravěkého moře

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
MEG: Zajatci z pravěkého moře | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2022 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek