knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
22
hodnoceno 4

Obálka knihy Kdyby tak na mě někdo někde čekal

Anna Gavalda

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 03.10.2007

Prvotina mladé Pařížanky, která byla přeložena do 19 jazyků. Krátké povídky napsané úsporným, přesným (a silně pařížským) jazykem s krutým humorem rozebírají mezilidské vztahy, které může definitivně zničit zdánlivě bezvýznamný detail jako zazvonění mobilního telefonu. Vztahy mezi Gavaldinými hrdiny, ať jsou to sourozenci, manželé, milenci, rodiče s dětmi či kolegové, charakterizuje přesně odpozorovaná a přiléhavě zachycená směšnost, zbabělost, záludnost a žárlivost, ale i loajalita a spojenectví.
Kde koupit knihu Kdyby tak na mě někdo někde čekal?


zapln-lightdalší knihy autora Anna Gavalda
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Kdyby tak na mě někdo někde čekal
keane1980 (86%)
přidáno přidáno: 30.07.2008 - 19:57
Poslední dobou mám štěstí na samé lepší knížky. A tahle je výborná. Soubor krátkých povídek (max. 20 minut na jednu), které jsou všechny skvělé - ale každá jiným způsobem!! Ve všech je víceméně nějak obsažen motiv lásky, ale nebojte; žádná červená knihovna. Dokáží být vtipné, dojemné, všímavé, tragické a všechny působí strašně civilním dojmem. Jsou o skutečných lidech ve skutečných situacích, ale přitom nejsou ani v nejmenším nudné. Nemám favorita, všechny si drží vysoký standard. Zas jednou knížka, ke které se nebojím vrátit.
raulik (93%)
přidáno přidáno: 02.03.2010 - 20:11
Nikdy jsem rád nečetl povídky, protože hned ta první byla výborná a nastavila "určitou laťku kvality" a ty další povídky se ji už vůbec nevyrovnaly a tím zkazily celkový dojem na knihu. Ale tyto povídky jsou každá svým způsobem jedinečné, neopakují se a vycházejí ze skutečného života. Každý si najde nějakou, kterou si zamiluje a stále se mu bude v duchu připomínat...a to byl určitě účel autorky, nezapomenout..alea iacta est!!
keane1980 (86%)
přidáno přidáno: 25.07.2010 - 17:48
Po delší době znovu přečteno a stále to na mne působí stejně skvěle. Povídky o lásce jsou úžasné, ten zbytek vysoce nadprůměrný. Určitě jsem nečetl naposled.
bai.Cerna (90%)
přidáno přidáno: 07.11.2010 - 10:22
Povídky nejsou mým oblíbeným žánrem. Tuto povídkovou knížku však doporučuji. Vyjádřila bych to asi takto: milé, smysluplné, svižné, čtivé, zajímavé....

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Kdyby tak na mě někdo někde čekal | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek