knihi.cz
...nevíte co číst? Poradíme!
knihy autoři čtenáři diskuze
16
hodnoceno 4

Obálka knihy Americké psycho

Bret Easton Ellis

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 16.09.2007

Kultovní román, jež autora proslavil po celém světě. Americké psycho je fiktivní zpovědí Patricka Batemana, bohatého newyorského mladíka z řad takzvaných „yuppies“, který se v honbě za novými prožitky stává brutálním masovým vrahem. Ellis v knize do nejmenšího detailu popisuje nejen Batemanovy konzumní obsese (návštěvy drahých restaurací a barů, fitcenter, závislost na drogách, hudebních hitech či slaboduchých televizních talk show atd.), ale i násilné, neobyčejně brutální scény mučení a vražd. Nepochopení, že nejde o realistickou výpověď, ale o ostrou satiru na konzumní atmosféru 80. let, vedlo k ostrým útokům proti knize, kterou ve Spojených státech řada velkých knihkupectví odmítlo prodávat.
Kde koupit knihu Americké psycho?


zapln-lightdalší knihy autora Bret Easton Ellis
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Americké psycho
pajonek (50%)
přidáno přidáno: 16.09.2007 - 19:47
trochu přistřihlé, zvrhlé psycho, jednou a dost
přidáno přidáno: 28.01.2008 - 20:02
Pro mě to je absolutně nudná knížka, která je vesměs o ničem. Akorát jsem si teda přečetla takové způsoby vražd, o kterých se mi ani nezdálo :D
Perdido (90%)
přidáno přidáno: 17.08.2009 - 21:39
Asi takhle: ty "nudné" scény, kdy autor popisuje s nestandartní podrobností obyčejné věci - kusy oděvu, jídlo, toaletní potřeby a tak podobně - mají v celkové kompozici románu své opodstatněné místo. Stejně jako je tam mají brutální vraždy. Jedno s druhým tvoří kompaktní literární celek, který - pokud samozřejmě není nahlížen příliš realisticky, ale pouze coby absurdní parafráze reálných možností - má jednak určitou výpovědní hodnotu a rovněž je zajímavý z hlediska účinků na čtenáře. Čímž chci říct asi to, že většina jich bude mít po přečtení nejspíš velmi zvláštní pocity, rozhodně odlišné od těch, které vzbuzují jiní světoznámí a veleúspěšní autoři svými bestselery.
Morien (60%)
přidáno přidáno: 24.10.2009 - 14:32
Knížku jsem si přečetla až poté, co jsem viděla film, a nejdřív jsem byla trochu pobouřená tím, že film se mi zdál mnohem lepší, což se často nestává. Následně jsem ale dospěla k názoru, že je absolutní hloupost tahle dvě díla srovnávat. Sice pojednávají o stejném tématu, ale naprosto odlišnými způsoby. Na knížce mi vadí její roztahanost, ne že bych měla problém přečíst něco delšího, ale v tomhle případě mi to připadalo jaksi zbytečné.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek