knihi.cz
...váš on-line čtenářský deník!
knihy autoři čtenáři diskuze
41
hodnoceno 5

Obálka knihy Merde! Rok v Paříži

Stephen Clarke

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 10.09.2007

Stephen Clarke je britský novinář a spisovatel píšící pro francouzskou mediální skupinu v Paříži. Merde! Rok v Paříži je téměř pravdivý záznam událostí, které se mu přihodily, nebo nepřihodily během deseti let, kdy žil ve Francii - podle toho, kdo klade otázku. Původně knihu vydal v nákladu 200 výtisků a chtěl ji prodávat přes svou webovou stránku, rozdávat přátelům, nebo využít jako palivo při barbecue konajícím se při oslavě dobytí bastily. Po čtení v Kanadském knihkupectví v Paříži a recenzích v tisku se však kniha stala takovým bestsellerem, že Clarke zanedlouho musel napsat pokračování.
Kde koupit knihu Merde! Rok v Paříži?
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)

Originální název: A Year in the Merde

zapln-lightdalší knihy autora Stephen Clarke
zapln-lightantikvariát
mailbox paraplicko  shání  [19.02.2008]
Merde! Rok v Paříži

Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Merde! Rok v Paříži
banter (95%)
přidáno přidáno: 01.01.2008 - 16:50
Takový francouzský Švejk. Kratší, zábavnější a vyjadřující se k dnešku. Tak jako u Švejka se vám hodí elementární znalost němčiny, užijete si četbu této knihy víc, pokud jste pochytili základy francouzštiny. Příběh je založen na konflikním britsko-francouzském vztahu. Pařížané, podle této informace, jenom jedí, stávkují a flirtují. Okořeněno sexuálními scénkami. Konec je poněkud slabší.
Docela by mě zajímalo, kolik z toho je autentický zážitek a kolik fabulace.
přidáno přidáno: 04.01.2008 - 13:25
Jsem zaměstnankyně francouzské firmy s francouzským managementem a musím konstatovat, že všechno v této knize je pravda. Myslela jsem, že jsem měla pouze smůlu na lidi, na nadřízené, ale po přečtení této knihy je mi jasné, že jde bohužel o jejich mentalitu. Proto si dávám závazek pro příští rok, a to naučit se německy, protože mentalitu Němců se mi určitě podaří pochopit lépe. Děkuji autorovi za otevření očí.
keane1980 (40%)
přidáno přidáno: 03.06.2009 - 17:26
Zvládl jsem skoro 100 stran a občas se i zasmál. Typická splachovací literatura, čte se to rychle a dobře, ale co z toho. Od dobré knihy čekám víc.
orson (80%)
přidáno přidáno: 01.01.2010 - 21:54
Nepracuji přímo ve francouzské firmě, ale občas se u nás v práci nějaký Francouz na vyšší pozici objeví a musím uznat, že se chová přesně jak popisuje tato kniha. Pokud tedy máte s Francií něco společného, tak neváhejte. Je to dobré a zábavné čtení, určitě si seženu a přečtu i další pokračování.
Stela (80%)
přidáno přidáno: 18.09.2010 - 09:31
Můj vztah k této knížce se vyvíjel a kroutil jako zátočiny nezbedné říčky. Nejprve jsem se nemohla dočkat, až ji seženu a přečtu. Pak nastalo po prvních stránkách hořké zklamání, styl mi vůbec neseděl, knihu jsem na pár dní odložila. Pak jsem se k ní vrátila na dovolené a za dvě odpoledne ji zhltla. Chvíli jsem z ní byla nadšená, ale poté, co jsem se po dovolené zase vrátila k "vyššímu literárnímu stylu", nemůžu dát víc než 80%.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Merde! Rok v Paříži | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek