knihi.cz
...váš on-line čtenářský deník!
knihy autoři čtenáři diskuze
2
hodnoceno 1

Obálka knihy Schůzky s erotikou

kolektiv autorů

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 09.11.2009

Rozdílně přistoupili k tématu „erotika" oslovení spisovatelé v devátém svazku edice Česká povídka. Někteří přinášejí barvité příběhy plné děj, jiné více nahlížejí do nitra svých hrdinů. Dvě věci je však spojují - otevřenost i časté překračování neurčité hranice mezi erotikou a sexem, kterou každý člověk vnímá trochu jinak.
Slibný dotyk erotiky i záchvaty žárlivosti prožívá patnáctiletý kluk v povídce Petra Šabacha o první lásce. Irena Obermannová píše o ženě, kterou neuspokojuje její sexuální život; nedokáže však o svých pocitech promluvit s manželem, dlouho jenom sní o změně. Až hororovým koncem zvláštního milování na pronajaté nemocniční posteli překvapuje Ivan Klíma. Erotika a konzumní bezobsažný sex - to jsou protiklady, které vyznávají „hrdinové strhujícího příběhu Edgara Dutky. Jako nit se vine erotický podtón textem Hany Andronikové o Češce cestující londýnským metrem. Velmi otevřeně zachycuje milostný prožitek dvou mladých žen Kateřina Rudčenková. Bouřlivé vzplanutí studenta gymnázia a mladé profesorky zasadil Josef Moník do svého času chátrajících domů na Malé Straně a na zasněžený Petřín. Zdeněk Jizera Vonásek přivádí malíře z Karlova mostu do benátského paláce, aby tu restauroval erotické malby a prožil jednu vášnivou noc.

Sestavil Boris Dočekal
Povídky:
- Petr Šabach: Pláč velikého Konga
- Irena Obermannová: Gé
- Ivan Klíma: Laciné lůžko
- Edgar Dutka: Velký Kecky
- Hana Andronikova: Café Nero
- Josef Moník: Zimní láska
- Kateřina Rudčenková: Heda
- Zdeněk Jizera Vonásek: Zavřete oči, madam
Kde koupit knihu Schůzky s erotikou?


zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Schůzky s erotikou
Morien (40%)
přidáno přidáno: 10.11.2009 - 15:40
Nevím přesně, co jsem čekala, ale výsledek mě zcela jistě zklamal. Na tak malém prostoru, jaký je vymezen tomu tajemnému pojmu "povídka", se nedá moc rozjíždět, to znám z vlastních zkušeností. Nicméně bych přece jenom čekala, že texty nebudou tak samoúčelně postavené, že děj je jenom trapné šolíchání kolem, než se konečně dojde k tomu souložení. V některých případech jsem dokonce měla pocit, že to už snad autor nemůže myslet vážně, konkrétně třeba u povídek Zimní láska, Velký Kecky nebo Laciné lůžko. Ty už mi připomínaly špatný vtip odvyprávěný se smrtelně vážnou tváří. Jestli se takhle vykreslují lidé, kterým patří svět, tak to podrž tašku.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2020 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek