knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
18
hodnoceno 3

Obálka knihy Romance u moře

Jane Austenová

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 15.08.2007

Román líčí příhody bystré mladé dámy Charlotty Heywoodové na návštěvě u nových přátel v přímořském letovisku Sanditonu. Charlotta zpočátku pouze s nadhledem sleduje pokusy jiných mladých lidí a baví se slabůstkami svých hostilelů a jejich příbuzných, avšak i na ni čeká past v podobě přitažlivého mladého muže. Než si stačí uvědomit, že přestává být nezaujatou pozorovatelkou, je zamilovaná až po uši. Marně? Nejistota a napětí trvají až do posledních stránek příběhu plného nečekaných zvratů a odhalení...
Kde koupit knihu Romance u moře?


zapln-lightdalší knihy autora Jane Austenová
zapln-lightantikvariát
mailbox MirabelkaP  shání do 350 Kč [18.09.2009]
shání do
mailbox 01veverka  shání do 200 Kč [14.09.2007]

Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Romance u moře
přidáno přidáno: 10.06.2009 - 19:07
Četla jsem ji teď v novém vydání pod názvem Sanditon, spoluautorka mile překvapila, ale celkově je příběh, myslím, jeden ze slabších. Ale i tak jsem to četla jedním dechem.
Brabikate (75%)
přidáno přidáno: 27.05.2010 - 12:30
Příjemné čtení, které se ale např. Pýše a předsudku nevyrovná. Hlavně závěr mě poměrně zarazil. Skoro na mě působil tak, že se (spolu)autorka spíše snažila za každou cenu vnutit příběhu nějaký dobrodružný zvrat, jaký je pro J. Austenovou typický, ale byl tam tak násilně a nelogicky vnucen, že člověk těžko uvěří, že by se to mohlo stát.
Eilatia (90%)
přidáno přidáno: 16.07.2011 - 16:57
Sanditon jsem si koupila před dvěma lety a vkládala jsem do něho velké naděje. Naneštěstí mě první kapitola odradila natolik, že jsem neměla chuť číst další řádky. Teď po dvou letech jsem po ní sáhla znovu. Nevím, jestli mě k tomu víc vedly vzpomínky na můj nedávný pobyt ve Velké Británii, nebo daleko prozaičtější důvod - totiž že jsem neměla co číst. V každém případě jsem tentokrát knihu dočetla do konce, a to s velkým gustem. Ať to zní jak chce, ze Sanditonu cítím slanou vůni moře, která mi tady u nás v Čechách tolik schází. U knih vždycky dám na atmosféru, a tahle ji má úžasnou - milou, něžnou a jemnou. Příběh se někomu může jevit zpočátku trochu rozvleklý, nicméně když člověk nikam nepospíchá a nechá se prostě a jen unášet, Sanditon si ho získá. Tak jako mě.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek