knihi.cz
...váš on-line čtenářský deník!
knihy autoři čtenáři diskuze
7

Obálka knihy Daň peklu

Holly Black

kategorie fantasy
přidáno přidáno: 16.08.2009

O šestnáctileté Kaye Fierchové, harcující se po světě s matkou-rockerkou, se povídá, že je divná. Nechodí do školy, vede zvláštní řeči a ustavičně si vymýšlí báchorky, které jí nevěří ani její nejlepší kamarádka Janet. Když se však Kaye povede oživit kolotočového koně s ulámanýma nohama, uhranout Janetina kluka, poté natrefit na zraněného elfa a ještě jí na okno zaťukají skřítčí kamarádi z dětství, je nad slunce jasnější, že tu doopravdy něco nehraje. Bodláčnice, Loutnička a Špičák dívce prozradí, že k nim má blíž, než si sama myslí. Proto ji požádají, aby jim pomohla v boji s elfskými mocipány, neboť se naplnila sedmiletá lhůta a jejich národ musí o halloweenské noci přijetím Pekelné daně stvrdit své vazalství vůči kouzelnému dvoru Prokletých.
Ale pokud by se Kaye odhodlala stát se obětinou, smlouva zůstane nenaplněna a skřítkové by získali svobodu. Dívka prosbu vyslyší a spolu s Janetiným starším bratrem Cornym pronikne do bezcitného světa Neviditelných, aby se o nich i o sobě dověděla víc. Jakou úlohu však hraje v téhle nemilosrdné říši záhadný Roiben, kterého zachránila před jistou smrtí a který je tak přitažlivý? Je celá hra na obětování vážně jenom jako, anebo navzdory všem skřítčím ujištěním začalo jít do tuhého, protože za celou záležitostí stojí kdosi mocnější a Kaye čeká boj o holý život v kulisách, jež jsme vyhradili snům a pohádkám?
Napínavý fantasy román Holly Blackové vypráví o dvojí tváři svobody i o ceně, která se za její poznání platí. S porozuměním pro starosti, sny i slovník dětí dospívajících na americkém předměstí obrostlém hypermarkety, parkovišti a smetišti líčí autorka nejen to, že čáry a kouzla na nás mohou číhat hned za prvním rohem. Zjištění, že s Kayeiným reálným i kouzelným světem je něco zoufale v nepořádku a že bude třeba nasadit pořádnou porci odvahy, lásky a obětavosti, aby mezi nimi znovu zavládlo křehké příměří, činí tuto knihu tak neotřelou a uhrančivou.
Kde koupit knihu Daň peklu?

Počet stran: 240
Původní cena: 199 Kč

zapln-lightdalší knihy autora Holly Black
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Daň peklu

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2022 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek